پروتز سینه

در جراحی سینه

پروتزسینه

یکی از روش های جراحی زیبایی سینه پروتزسینه می باشد. پروتزسینه را با در نظر گرفتن جنس و موادی پرکننده اش و همچنین شکل و میزان برجستگی آن به انواع مختلف تقسیم می کنند. در حین انجام این جراحی، جراح سیلیکون، سلاین و یا دیگر ایمپلنت‌ های ممکن را در زیر عضلات سینه و یا بافت سینه می گذارد. گفته شده است که این ایمپلنت‌ها بسته به جنس و کیفیت شان به طور میانگین طول عمرشان  از ۷ تا ۱۲ سال می باشد.

بهترین کاندیدا برای پروتز سینه

 • افرادی که سینه‌ های کوچکی دارند یا یکی از سینه‌ های آن ها به‌ طور واضحی از دیگری کوچک تر یا بزرگ تر می باشد، و از روی لباس این تفاوت دیده می‌شود.
 • به‌ علت کوچک بودن سینه دچار کاهش اعتماد به نفس شده‌ و با انجام این عمل زیبایی احساس بهتری خواهند داشت.
 • افرادی که عمل پروتز سینه انجام داده‌اند یا طی اقدامات درمانی، مقداری یا کل بافت سینه برداشته شده است.
 • بعد از بارداری و یا کاهش وزن دچار تغییرات ظاهری قابل توجهی در سینه‌های خود شده‌اند.
 • نوک سینه در وسط سینه قرار ندارد.

پروتز سینه چه عوارضی دارد؟

 • چروکیده یا موج دار شدن
 • انقباض کپسولی
 •  کپسولوتومی باز
 • نشت سیلیکون
 • پارگی پروتز
 • خونریزی
 • عفونت

مزایای عمل پروتزسینه

عمل پروتز سینه می تواند به فرد کمک کند سایز سینه های خود را که یا به صورت مادرزادی یا به مروز زمان در اثر عوارض مختلف کوچک است بزرگ کرده و به حالت طبیعی برگرداند.
علاوه بر آن، برخی از افراد در نتیجه انجام جراحی هایی مثل (درمان سرطان سینه)، سینه هایی متقارنی ندارند که عمل ماموپلاستی افزایشی یا همان پروتز سینه می تواند به آن ها در بازگرداندن زیبایی و اعتماد به نفستان را بیشتر کند. پیشنهاد می شود که پیش از تصمیم درباره گذاشتن پروتز سینه حتماً هدفتان را از این انجام این جراحی مشخص کنید و با پزشک خود مشورت کنید تا خواسته های واقع بینانه ای از این عمل داشته باشید.

پروتز سینه

مدل های پروتزسینه بر اساس جنس

 1. سیلیکونی
  این نوع پروتز امنیت خوبی دارد، بسیاری از خانم  ها این نوع پروتز را انتخاب می کنند به دلیل اینکه شباهت زیادی به بافت خود سینه دارد و در صورتی که صدمه بیند فرد را دچار مشکل نمی کند. برای انجام این جراحی باید بالای ۲۲ سال داشته باشید. پس از انجام عمل باید زیر نظر پزشک باشید و استفاده از پروتز سیلیکونی باعث کاهش ریسک خالی شدن، کمتر چین خوردن و ظاهر طبیعی سینه می شود. اما هزینه بیشتری هم دارد.
 2. اب نمکی
  این پروتز از اب نمک استریل شده تشکیل شده است و از سیلیکونی سفت تر است. این پروتز هم اگر در بدن پاره شود مشکل به وجود نمی اورد. مایع این پروتز به راحتی جذب بدن می شود زیرا این مایع خود در بدن انسان وجود دارد. البته این پروتز هزینه کمتری دارد اما احتمال پیج خوردگی هم وجود دارد.
 3. ثابت
  از لحاظ ظاهری قسمت پایینی این پروتز بزرگتر است و اگر پار شود ظاهر ان هیچ تغییری نمی کند. این پروتز حالت سفت تری دارد و کمتر اسیب می بیند .

نکاتی که باید پس از جراحی رعایت کنید:

 1. بخیه ها تا ۲ هفته پس از عمل جذب می شود، بخیه ها را دست کاری نکنید. و اگر از بخیه جذبی استفاده نشده است یک هفته بعد اقدام به کشیدن بخیه ها کنید.
 2. حداقل ۱ ماه الی ۱ ماه و نیم از ورزش کردن، بلند کردن اجسام سنگین، و دویدن خودداری کنید.
 3. اگر بعد از عمل احساس درد داشتید از مسکن تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 4. دقت کنید به پروتز فشار وارد نشود و از ماساژ دادن و یا فشار خودداری کنید.
 5. تا ۲ الی ۳ هفته حتما طاق باز بخوابید و به هیچ هنوان دمر نشوید.
 6. به مدت ۱۲ ماه از سولاریوم رفت و افتاب گرفتن خودداری کنید.
 7. گن طبی ود را تا ۶ هفته پس از جراحی استفاده کنید.

اقدامات پیش از جراحی

 • اگر در دوران شیردهی به سر می‌برید، باید تا پایان آن منتظر بمانید.باید از زمان تمام شدن دوره شیردهی بین ۴ تا ۸ هفته گذشته باشد. بعد از این زمان فرم و اندازه واقعی سینه‌ ها مشخص خواهد شد و پزشک می‌تواند تصمیم درستی بگیرد.
 • حداقل از یک هفته قبل از عمل مصرف داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون، مکمل‌های گیاهی و داروهای مسکن و ضدالتهاب را متوقف کنید.
 • طبق دستورات پزشک همه آزمایش‌ های ماموگرافی و چکاب را انجام دهید تا از سلامت سینه‌ها مطمئن باشید.
 • در صورتی‌ که داروی خاصی مصرف می‌کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

طول عمر پروتزسینه

بیشتر پروتزهای  سینه طول عمربسیار زیادی دارند،اما هیچ کدام از انواع پروتزهای سینه همیشگی و یکنواخت نیستند. پس به مرور زمان پروتز سینه در کرج شروع به فرسوده شدن می کند و کهنه میشود. زیرا با گذشت زمان پوسته‌ی خارجی پروتز سینه کهنه ونازک می‌شود و با گذشت زمان از بین می رود.
پروتزهای سینه درورزشکاران مخصوصا در مربی‌های ایروبیک، دوندگان ، سوارکاران عمر کوتاه تری دارند این افراد،در مقایسه با افراد دیگر بیشتر دچار فرسودگی و پارگی پروتز سینه می‌شوند. به طور کلی اگرشما جراحی پروتز سینه انجام داده‌اید، ضروری است که هر چند سال یک بار بعد از جراحی زیبایی سینه معاینه شوید.

پروتز سینه

هزینه پروتزسینه

هزینه‌ های انجام پروتز سینه یکی از اعمال زیبایی است که بیمه آن را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و باید تماما توسط خود شخص پرداخت شود. زیرا این عمل یک هزینه پروتز سینه به عواملی نظیر نوع پروتز مورداستفاده، محل کلینیک و میزان تخصص و مهارت پزشک بستگی دارد. نکته مورد توجه این است که ارزان بودن به معنای بی‌کیفیت بودن نمی باشد.  همان‌ طور که گران‌ تر بودن تضمینی برای اطمینان به کلینیک و پزشک موردنظر نیست. شما باید قبل از انجام پروتز سینه به‌طور کامل درباره کلینیک تحقیق کنید و بهترین پزشک را برای انجام پروتز سینه انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات