پروتز سینه

در جراحی سینه

پروتز سینه در کرج

بزرگ کردن سینه‌ها با پروتز یکی از عمل‌های جراحی زیبایی بسیار محبوب در بین زنان می باشد. در طی آن پروتزی از جنس سالین یا سیلیکون در سینه‌ها قرار داده می‌شود. در انجام این عمل گزینه‌های بسیار مختلفی برای انتخاب نتایج نهایی جراحی وجود دارد که این گزینه‌ها بر اساس شرایط و نیاز هر بیمار انتخاب می‌شوند،

از جمله انواع مدل پروتز سینه و الگوی ایجاد برش روی سینه برای انجام جراحی. در این جراحی، پروتز‌ها از طریق برش‌های بسیار کوچکی درون سینه جای داده می‌شوند و در زیر بافت سینه قرار می‌گیرند. این روش همچنین می تواند حجم سینه پس از کاهش وزن یا بارداری را بازگرداند، و سایز سینه را افزایش می دهد.برای رسیدن به شکل پستان گرد بیشتر یا بهبود عدم تقارن طبیعی اندازه سینه.

محل قرار گیری پروتز سینه به چه عواملی بستگی دارد؟

محل قرار گرفتن پروتز در زیر عضله یا روی عضله بسیار تخصصی است که هم به تشخیص پزشک بستگی دارد هم به بستری که ان قرار می گیرد. همچنین عوامل مختلفی در محل قرار گیری موثر است مثل :

 • سن
 • شغل
 • وضعیت پوست
 • تصمیم بارداری در اینده یا خیر

انواع برش در جراحی سینه در کرج

 • برش در زیر بغل
  این عمل نسبتا سخت تر از دیگر جراحی ها است و به اسکوپی نیاز دارد .و برای کسانی که پروتز کوچک می خواهند مناسب است. در برخی افراد این نوع برش برای کسانی که کلوئید ساز هستند انجام می شود
 • برش دور هاله
  این نوع برش برای افرادی که هاله بزرگ  دارند اما می خواهند از پروتز سینه کوچک استفاده کنند مناسب است. اما اختلالاتی مثل بی حس شدن نوک سینه به طور موقتی را به همراه دارد.
 • برش زیر سینه
  این نوع از برش در زیر سینه است و عوارض کمتری دارد همچنین بزرای بیشتر افرادی که این جراحی را انجام می دهند از این برش استفاده می شود.

ایا پروتزسینه عوارض دارد؟

این عمل هم مانند دیگر جراحی ها عوارضی دارد مانند:

 • اسکار
 • عفونت
 • خونریزی
 • درد تورم التهاب
 • کاهش یا افزایش حساسیت
 • جمع شدن مایع در حفره سینه

مزایای جراحی 

معمولا پس از بارداری و شیردهی، تغییر ناگهانی وزن یا به دلیل روند طبیعی پیری، پستان ها از نظر اندازه کاهش می یابند و گرانش نیز اثر خود را می گذارد. جراحی افزایش سایز پستان با پروتز می تواند هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی برای زنان سودمند است. و امکان دارد اعتماد به نفس را بهبود بخشد و تأثیر زیادی در عزت نفس او داشته باشد.

از دیگر مزایای جراحی پروتز سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصلاح نامتقارن بودن سینه ها نسبت به هم
 • افزایش حجم و سایز سینه ها
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • پر به نظر رسیدن سینه

بهترین افراد برای انجام این جراحی

کسانی که سینه های کوچک باعث شده تا اعتماد به نفس پایینی داشته باشند می توانند این جراحی را انجام دهند و اما از طرفی باید شرایط فیزیکی خوبی هم داشته باشند
و بیماری و یا اختلال خاصی نداشته باشد. همچنین کسانی که سینه ان ها دچار رشد کافی نبوده است و برای اینکه نسبت سینه با اندازه بدن متعادل شود می توانند این جراحی را انجام دهند.
افرادی که دچار نا متقارنی سینه هستند. خانم هایی که جراحی ماستکتومی انجام داده اند و حالا برای ترمیم کردن بافت سینه ار بین رفته کاندیدای خوبی برای انجام این جراحی هستند.

جنس پروتز های سینه

 سیلیکونی:

رایج ترین نوع پروتزی که استفاده می شود سیلیکونی است. سیلیکون نرم است و با ژل سیلیکون ساخته شده است. این نوع بسیار طبیعی است و
افرادی که برای جراحی روی طبیعی بودن ان حساس هستند انتخاب پروتز سیلیکونی می تواند مناسب باشد. این پروتز سایز های مختلفی دارد که
سایز ان با سی سی نام گذاری شده است. با مراجعه به مطب، پزشک متخصص شما را راهنمای می کند که چه سایز و چه مدلی برای شما مناسب است.

سالین:

سالین پوسته ان از سیلیکون است و محتویات داخل ان از اب نمک استریل می باشد. در برخی پروتز های سالین اب نمک پیش از قرار دادن آن داخل سینه به پروتز وارد می شود و در نوع دیگر ان پس از قرار دادن پروتز در سینه وارد می شود.

انواع پروتز سینه

گرد

 • جراحی اصلاحی یا revision ( در موارد پارگی، تغییر و انقباض کپسولی و چرخش)
 • کسانی که دوست دارند سینه هایشان برجسته تر به نظر برسد( بیشتر از حد نرمال)
 • پوشش بافت نرم خوب داشته باشند و شکل اولیه سینه آن ها خوب باشد.
 • چرخش تکرار شونده

اشکی

 • پتوز یا شلی قسمت تحتانی پستان (در مواد ضعف بافت، محدودیت در گذاشتن پروتز وجود خواهد داشت)
 • اشخاصی که نمای طبیعی دوست دارند و بافت پستان آن ها خیلی کم است یا اصلا بافت ندارند.
 • کسانی که دچار constricted lower pole یا دفورمیتی tuberous سینه هستند.
 • داشتن سینه های تخت و بدون شکل
 • عدم تقارن ساده یا پیچیده

تفاوت‌ لیفت و پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه و لیفت دو جراحی کاملا جداگانه هستند و  اهداف کاملا متفاوتی دارند. هدف از لیفت کردن سینه، رفع افتادگی، سفت شدن و بالا کشیدن سینه‌ها می باشد؛
اما هدف اصلی انجام این عمل بزرگ شدن سینه‌ها و رفع عیب های ظاهری و نداشتن تقارن در آن‌ می باشد. البته تا حدوی افتادگی‌ خفیف هم برطرف می کند؛ اما برای افتادگی‌های شدید، باید روش‌ لیفت سینه استفاده شود. توجه کنید که هرچقدر پروتز بزرگ‌تر باشد افتادگی را کم تر نمی کند؛ به همین دلیل اگر پزشک شما چنین پیشنهادی به شما داد، به تخصص و دانش او شک کنید. برش‌هایی که در سینه ایجاد می شود  به میزان لیفتی که قصد انجام آن را دارید بستگی دارد. هر چقدر افتادگی بیشتر باشد نیاز به برش های بیشتری هم دارید. درحالی‌که برش‌ ها به اندازه پروتز وابسته نیست.

نکاتی که باید حتما قبل از جراحی بدانید

 1. این جراحی افتادگی سینه را درمان نمی کند اگر قصد درمان افتادگی دارید باید لیفت هم انجام دهید.
 2.  از نوسان وزن خود پس از جراحی جلوگیری کنید، زیرا ممکن است درظاهر پروتز تغییر ایجاد شود.
 3. پروتز داخل سینه باید بین ۱۰ تا ۱۵ سال تعویض شود و ماندگاری دائمی ندارد.
 4. ۳ سال بعد از عمل برای چکاپ و MRI به پزشک مراجعه کنید.

 پس از جراحی چه نتیجه ای حاصل می شود؟

 • باید برای این که پروتز در جای خود فیکس شود و تکان نخورد گن مخصوص بپوشید خصوصا اگر پیش از جراحی سایز سینه خیلی کوچک یا نا متقارن بوده است.
 • بلا فاصله بعد از عمل شاهد ورم، زخم و کبودی خواهیم بود که بسیار طبیعی است.
 • پس از چند ماه با استفاده ار کرم ترمیم کننده جای زخم و بخیه ها از بین می رود.
 • باید به نکاتی که پزشکتان توصه کرده عمل کنید.

اگر این عمل توسط پزشکی که تخصص کافی دارد انجام شود نتیجه دائمی خواهد بود. هر چند که باید تقریبا هر ۱۰ الی ۱۵ سال پر.تز داخل سینه تعویض شود تا فاسد نشود.
به دلیل اینکه این پروتز ها تاریخ انقضا دارند.

استفاده از پروتز سینه مناسب چه کسانی است؟

همه افرادی که قصد بزرگ کردن سینه خود را دارند می توانند پروتز سینه انجام دهند فقط در صورتی محدودیت دارد که افراد دچار بیماری های خاص باشند. اگر به هر دلیلی مثل افزایش سن یا بارداری و شیردهی‌ سینه‌ها تغییر کرده یا نامتقارن شده است، این عمل راه‌ حل بسیار مناسبی می باشد. علاوه برا آن کوچک بودن سینه به صورت ژنتیکی از اصلی ترین دلایل انجام پروتز سینه است. همچنین اگر سینه ها دچار افتادگی شده باشند نمی توان تنها از پروتز استفاده کرد و باید عمل لیفت سینه هم انجام شود.

بهترین سن برای پروتز سینه

زمان مناسب برای انجام این جراحی در دهه دوم و سوم زندگی هر فرد می باشد. با جراحی پروتز سینه فرم زیبایی در سینه ها ایجاد می کند. طبق تحقیقات خانم ها بیشتر در سن ۱۹ تا ۳۴ سالگی
نسبت به این جراحی اقدام می کنند. البته افرادی هم هستند که در سنین ۳۵ تا ۵۰ سالگی این کار را انجام می دهند. سلامت زنان در این جراحی بسیار حائز اهمیت است. اگر سلامت کامل بدنی داشته باشید، نتیجه بهتری خواهیدگرفت و ریسک کمتری در این جراحی خواهند داشت. اما نکته ای وجود دارد و اجباری است این که برای جراحی باید ۱۸ سالتان کامل شده باشد.

هزینه پروتز سینه در کرج

هزینه‌ های انجام پروتز سینه باید تماما توسط خود فرد پرداخت شود. زیرا این عمل یکی از جراحی های زیبایی است و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. هزینه پروتز سینه به چند عامل نظیر نوع پروتز مورداستفاده، محل کلینیک و میزان تخصص و مهارت پزشک بستگی دارد. نکته مورد توجه این است که هزینه مناسب و ارزان بودن به معنای بی‌کیفیت بودن نیست. همان‌طور که گران‌تر بودن نمی‌تواند تضمینی برای اطمینان به کلینیک و پزشک مورد نظر باشد. به همبن دلیل بهتر است که هزینه را برای خود ملاک قرار ندهید و با تحقیق و پرس و جو یک کلینیک و پزشک مناسب پیدا کنبد.

نتیجه جراحی پروتز سینه در کرج چیست؟

عمل پروتز سینه در کرج با تغییر فرم و اندازه سینه ها همراه می باشد.شاید به این نکته توجه نکرده باشید که این جراحی می تواند به بهبود کیفیت زندگی و بالا رفتن سطح اعتماد به نفستان کمک کند. اما آن چه که حائز اهمیت می باشد این است که بیماران باید توقع کاملا منطقی و واقع بینانه ای از جراحی داشته باشند و تمام توصیه ها از طرف پزشک را رعایت کند. در آخر می توان به این نکته اشاره کرد که، سینه ها حتی پس از جراحی پروتز سینه هم روند افزایش سن طبیعی را خواهد داشت. و عواملی مثل تغییرات وزن می تواند در بافت و ظاهر سینه ها موثر باشد. افرادی که پس از جراحی، از ظاهر سینه های خود ناراضی هستند، که این مسئله به ندرت پیش می آید، می توانند با مشورت جراح پستان، جراحی دیگری را انجام دهند.

سوالات متداول عمل پروتز سینه در کرج

آیا تعویض پروتز امری ضروری است؟

اگر پروتز سینه مشکلی نداشته باشد و دچار سیب نشده باشد نیاز به تعویض نیست و لزومی ندارد که پروتز سینه بعد از ده سال عوض شود. اما حتما باید پس از گذشت دقیقا ۱۰ ده سال بررسی شود، چون پس از ده سال احتمال پارگی پروتز خود به خود افزایش میابد. اما این بدین معنا نیست که پس این دوره زمانی بدون پارگی تعویض شود. در نهایت می توان گفت، هر سینه ای که پروتز شده باشد یا نشده باشد باید تحت کنترل قرار گیرد تا اگر هر گونه مشکلی وجود داشته باشد به راحتی اقدام به تعویض آن نمایید.

نتیجه پروتز سینه چیست؟

عمل پروتز سینه در کرج با اصلاح فرم و افزایش اندازه سینه ها همراه می باشد. این جراحی همچنین می تواند به بهبود کیفیت زندگی و بالا رفتن سطح اعتماد به نفس کمک کند. اما آن چه که دارای اهمیت می باشد این است که بیماران باید انتظارات کاملا منطقی و واقع بینانه ای از جراحی داشته باشند و تمام نکاتی که پزشک در جلسات مشاوره گفته است را رعایت کند. و در آخر به این نکته توجه کنید که، سینه ها بعد از عمل پروتز سینه در کرج نیز روند افزایش سن طبیعی را خواهند داشت.برای مثال تغییر وزن می تواند بر بافت و ظاهر سینه ها تاثیر گذار باشد. کسانی که پس از جراحی، از ظاهر سینه های خود ناراضی هستند که این مسئله به ندرت پیش می آید، می توانند به جراح دیگری، جراحی دیگری مراجعه کنند.

پروتز سینه روی عضله سینه قرار می گیرد یا زیر عضله سینه

در این مورد که پروتز در کجا سینه قرار بگیرد تصمیم با پزشک می باشد و بیمار نمی تواند در این مورد تصمیم بگیرد. قرار گرفتن روی عضله یک سری مزایا و معایب دارد. و زیر عضله هم مزایا و معایب خاص خود را دارد و بر اساس معاینه انجام شده می توان تصمیم گرفت که کدام مورد انتخاب شود.

 • فرد ورزش حرفه ای انجام می دهد یا خیر
 • میزان افتادگی سینه
 • میزان عضله سینه
 • مقدار بافت سینه
 • شغل فرد

با توجه به معیار و فاکتورهایی که در بالا نام برده شد پزشک تصمیم می گیرد که پروتز را کجا قرار دهد.

آیا انجام جراحی سینه مانع بارداری و شیردهی می شود؟

دکتر امید نامداری در پاسخ به این سوال که با انجام پروتزسینه در کرج امکان دارد یا خیر، می گویند بلی. مراجعینی که تحت عمل پروتزسینه و یا پروتز سینه قرار می گیرند، می توانند باردار شده و شیردهی داشته باشند. همچنین این نکته را بدانید که در بعضی از خانم هایی که این جراحی را انجام می دهند به دلیل کوچک بودن سینه ها، نسج درون سینه ها کم است و در دوران بعد از حاملگی هم اگر از قبل پروتز شیردهی شان کم باشد بعد از پروتز سینه نیز به همان شکل خواهد بود. اما توانایی شیردهی ارتباطی به وجود و یا عدم وجود پروتز ندارد.

سایز پروتز توسط پزشک انتخاب می شود یا مراجعه کننده؟

سایز پروتز توسط پزشک و مراجع کننده با هم انتخاب می شود با مشورت پزشک به یک نتیجه نهایی منجر می شود. پزشک اندازه گیری های لازم را انجام داده و یک عدد برای تعیین اندازه پروتز به فرد می دهد. با توجه به اندازه دور قفسه سینه، قد و استخوان بندی و می توانید از پروتزی از این سایز تا این سایز استفاده کنید. در نتیجه پزشک از کوچک ترین سایز تا بزرگترین سایزی که می توان گذاشت را تعیین می کند. و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی انتخاب کنید. اگر شما پروتزی را انتخاب کنید که کوچک تر از اندازه تعیین شده باشد عملا فایده ای نخواهد داشت. و یا اگر بزرگتر از مقدار مورد نظر پزشک باشد، پروتز در قفسه سینه شما جا نمی شود و یا اگر جا بشود سینه حالت غیر عادی به خود می گیرد.

آیا فقط با پروتز می توان سینه را بزرگ کرد؟

اگر سینه های شما حالت افتاده و آویزان داشته باشد ما جراحی لیفت سینه را به شما پیشنهاد می کنیم. تا مشکل افتادگی سینه های شما از بین برود. اما اگر سینه های شما افتادگی ندارد و فقط قصد بزرگ کردن آن را دارید باید پروتز انجام دهید. یکی دیگر از روش هایی که می توان سینه ها را حجیم کرد،  روش تزریق چربی است که از دیگر اندام های بدن چربی گرفته می شود و به بافت سینه تزریق می شود. اما بزرگ کردن سینه به این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود و می تواند عوارض داشته باشد

. زیرا در این روش به دلیل استفاده از چربی در بافت سینه امکان مبتلا شدن به کیست روغنی وجود دارد.

آیا عمل پروتز سینه باعث سرطان می شود؟

پروتز سینه به هیچ عنوان باعث سرطان نخواهد شد و هیچ ارتباطی با این بیماری ندارد. اما نکته ای باید به ان توجه کنید این است که پروتزی که برای شما مورد استفاده قرار می گیرد باید تاییدیه FDA آمریکا داشته باشد. پروتز سینه باعث سرطان سینه نمی شود، اما اگر فردی بیماری سرطان سینه را داشته باشد. به احتمال زیاد نتواند عمل پروتز سینه انجام دهد. در صورت ابتلا به سرطان وجود پروتز گاها دردسر ساز خواهد بود و هنگام انجام بیوپسی سوزنی امکان سوراخ شدن پروتز وجود دارد. علاوه ب آن اگر در صورت نیاز به انجام درمان هایی مثل رادیوتراپی امکان سفت شدن و پس زدن پروتز وجود خواهد داشت.

هرآنچه باید درمورد پروتز سینه بدانید

سینه از بافت چربی و بافت غددی تشکیل شده است که پوست آن را احاطه کرده است و روی عضله جدار قفسه سینه قرار دارد. گاهی کم بودن چربی بافت سینه موجب سایز کوچک آن خواهد شد. که در بعضی از بانوان امکان دارد احساس ناخوشایندی ایجاد کند. در این موارد بواسطه افزایش سایز سینه با انجام پروتز سینه احساس اعتماد به نفس و رضایت بیشتری در فرد ایجاد خواهد شد. در حال حاضر پروتز های مورد استفاده از جنس سیلیکون هستند. و ممکن است روی عضله جدار قفسه سینه یا زیر آن قرار بگیرد. پیش از جراحی پزشک در مورد سایز و شکل پروتز مورد استفاده با شما صحبت کرده و در صورت نیاز سونوگرافی یا ماموگرافی و بررسی های اولیه انجام می شود.

به دلیل محدودیت فضای مجازی از گذاشتن عکس معذوریم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات