پیکرتراشی در کرج

پیکرتراشی در کرج

پیکرتراشی در کرج

تمام انسان ها به طور طبیعی گرایش به زیبایی دارند، این ویژگی بیانگر خصوصیت کمال گرایی انسان ها می باشد، داشتن اندامی زیبا نیز برای هر کسی می تواند خرسند کننده باشد. اما بسیاری از مردم هستند که به دلیل کار و مشغله نتوانستند و یا نمی توانند اندامی زیبا را با ورزش و تغذیه و استراحت مناسب برای خود بسازند. این افراد برای دست یابی به اندام مورد نظرشان اقدام یه انجام انواع عمل های پیکرتراشی می کنند. به طور کلی به انواع روش های غیر تهاجمی و تهاجمی که با استفاده از ان می توان نقاط مختلف بدن را لاغر کرد پیکرتراشی می گویند.

 

 

پپیکرتراشی را با چه متدهایی می توان انجام داد؟

تشخیص نحوه پیکرتراشی شما باید با نظر خودتان و صد البته مشورت پزشکتان صورت پذیرد.

 • پیکرتراشی اولتراسونیک
 • پیکرتراشی با لیپوماتیک
 • پیکرتراشی با ساکشن
 • پیکرتراشی لیپوست
 • پیکرتراشی لیپولیز

توجه داشته باشید که عمل پیکرتراشی برای لاغری نیست، به هیچ عنوان این عمل حجم معده شما را کم نخواهد کرد در حال یکه جراحی لاغری عموماً قسمتی از دستگاه گوارش را از مدار خارج می کند،
حال آنکه پیکرتراشی کرج چربی ها را بر می دارد و یا تزریق می کند.

عمل پیکرتراشی باعث می شود تا بدن شما بهترین فرم ممکن را بگیرد،
تداوم این زیبایی مستلزم رعایت رژیم غذایی، نکات و باید ها و نبایدهای پس از عمل و هم چنین فعالیت ورزشی شماست.
لیپوماتیک به نوعی لیپوساکشن پیشرفته است. پزشک معالج با استفاده از دستگاهی ویبره ای و لرزشی، و با ایجاد سوراخ های ۳ الی ۵ میلی متری چربی جمع شده در بدن را به صورت محلول نیمه جامد خارج می کند. یکی از سوالات متداولی ک دراین زمینه پرسیده شده این است که ایا جراحی لیپوماتیک بازگشت پذیر است یا خیر؟ در روند بهبودی پس از جراحی بافت فیروز ایجاد می شود که دیگر تمایلی به جذب چربی ندارد. اما در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی چربی در نواحی دیگر بدن انباشته می شود.

مزایای پیکرتراشی (لیپوماتیک)

 • اگر بافت چربی وجود نداشته باشد، سیستم امنیتی توقف فوری را صادر می کند.
 • مدت زمان به دست امدن فرم درست بدن کوتاه است.
 • احنمال عفونت کردن بسیار کم است.
 • پوست می تواند انقباظ داشته باشد.
 • امبولیسم بسیار پایین است.
 • اسان و موثر
 • ارزان تر
 • درد کم

چگونه بهترین کلینیک را برای پیکرتراشی انتخاب کنیم؟

تماس گرفتن با کلینیک مورد نظر و بررسی میزان مسئولیت پذیری و کیفیت پاسخگویی آن‌ ها. از تجربیات افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند استفاده کنید. و از کیفیت و نتیجه‌ی جراحی مطلع شوید. با استفاده از فضای مجازی نمونه کار های پزشک مورد نظرتان را بررسی کنید. توجه داشته باشید کلینیک از تجهیزات و امکانات مناسب برخوردار باشد. از سازمان بهداشت و درمان مجوز رسمی کسب کرده باشد. مهم ترین مسئله ای که برای انجام این جراحی با آن روبرو هستید این است که کلینیک مورد نظر شما از پزشکان متخصص همراه با مدارک علمی معتبر استفاده کند.

تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک

از هر دو مورد جهت لاغری موضعی استفاده می شود. اما در لیپوماتیک در کرج از حرارت استفاده نمی شود و چربی کاملا به صورت فیزیکی و وارد کردن ضربه تخریب و خارج می شود. در صورتی که در روش لیپوساکشن چربی ها توسط حرارت سوزانده شده و از طری دستکاه از بدن خارج می شود. تفاوت دیگر این دو این است که در لیپوماتیک می توان چربی را به نقاط دیگر بدن ترانسفر کرد. اما در لیپوساکشن این امکان وجود ندارد، چون چربی ها سوزانده شدند.

تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز

در روش لیپولیز چربی ها توسط امواج اولترا سونیک ذوب می شوند و دیگر قابل استفاده برای هیچ یک از نقاط بدن نمی باشد.  به دلیل ذوب شدگی. اما در لیپوماتیک با استفاده از امواج و به روش فیزیکی به شکل مایع در می اید و می توان ان را به نکات دیگر بدن تزریق کرد.

قبل از انجام لیپوماتیک باید چه اقداماتی انجام بدیم:

 1.  از ۱۰ روز قبل ز عمل از قرص و داروهای رقیق کننده خون استفاده نشود. مثل اسپیرین ، ویتامین E و قرص های ضد التهاب مصرف نشود.
 2. ارایش نکنید. لباس گشاد بپوشید، جواب و لباس گرم بیاورید، دمپایی بیاورید.
 3. از یک روز بعد مصرف انتی بیوتیک خوراکی را شروع کنید.
 4. چند روز قبل و بعد از انجام جراحی دخانیات مصرف نشود.
 5. ۲ زروز قبل از جراحی رژیم غذایی را متوقف کنید.
 6. از نیمه شب به بعد کافئین مصرف نکنید.
 7. از جواهرات و بدلیجات استفاده نکنید.
 8. قبل از جراحی غذای سبک بخورید.
 9. لاک را از ناخن ها پاک کنید.

نحوه انجام پیکر تراشی در کرج چگونه است؟

همان طور که می دانید و در مطالب بالا توضیح دادیم پیکر تراشی در کرج با روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام به شیوه خاص خود صورت می گیرد. بستگی به این دارد که کدام قسمت‌های بدن تحت عمل قرار می‌گیرد، نوع بیهوشی در هر فرد متفاوت دارد. اگر چندین قسمت‌ مختلف تحت عمل باشد، امکان دارد پزشک صلاح بداند که بیمار باید تحت بیهوشی کامل قرار بگیرد. این جراحی به هر نحوی که انجام شود بین ۱ الی ۴ ساعت انجام می شود. اگر پیکرتراشی تنها در قسمت‌ پایین تنه انجام شود، از اپیدورال جهت بی دردی بیمار استفاده می کنند. اما اگر نواحی کوچکی بدن جراحی شود تنها از بی حسی موضعی برای بی حسی کافی است.

مراقبت های بعد از عمل

 • بعد از بهبودی ورزش های قلبی عروقی و قدرتی انجام دهید
 • انتی بیوتیک را به موقع مصرف کنید برای جلوگیری ازعفونت
 • در اولین فرصت پس از بهبودی پیاه روی کنید.
 • حتما لباس های فشرده یا گن بپوشید
 • با دارو درد و تورم را کنترل کنید
 • استراحت کافی داشته باشید
 • غذای سالم مصرف کنید
 • وزن خود را کنترل کنید

پزشک پیکرتراشی در کرج باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

پزشکی که قصد مراجعه به ان را دارید تجربه کافی و روش کار مطمئنی داشته باشد. برای مثال:

 1. پزشک باید روش های جدید و اپدیت شده پیکرتراشی اشنا باشد. و کار را بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام دهند تا تمام افراد مناسب برای تمام قشر ها جامعه باشد  و از خدمات استفاده کنند.
 2. باید تسلط کافی بر روی تمام روش های پیکرتراشی داشته باشد تا در صورت نیاز بتواند از روش های مختلف استفاده کند.
 3. پزشک باید متخصص باشد و در زمینه کاری خود مدرک معتبر داشته باشد.
 4. سابقه کار دکتر در انجام این جراجی بسیار حائز اهمیت است.

بهترین روش پیکرتراشی چیست؟

با توجه به مواردی که بیان‌ شد، از بهترین روش‌ های پیکرتراشی، لیپوماتیک و­ لیپوست را می‌توان به عنوان بهترین آن ها در نظر گرفت. زیرا نسبت به دیگر روش ها عوارض کمتری و جوابدهی بیشتری دارد. علاوه بر آن، این دو روش برای کسانی که علاوه بر پیکرتراشی قصد فرم‌دهی به دیگر قسمت‌های بدن را دارند، هم گزینه مناسبی است. زیرا می‌توان چربی که از بدن خارج می شود جهت تزریق و ترنسفر به دیگر قسمت‌های بدن مورد استفاده قرار داد. اما به شما توصیه می شود جهت انتخاب بهترین روش پیکرتراشی با پزشک متخصص خود مشورت کنید؛ زیرا پزشک براساس میزان چربی و شرایط سلامتی و جسمانی که دارید، بهترین روش را به شما پیشنهاد می کند. و ممکن است هیچ یک از این روش‌ها برای شما متناسب نباشد.

عوارض پیکرتراشی در کرج

 • عفونت کردن در صورت عدم رعایت بهداشت حین عمل و هدم مصرف داروهای آنتی بیوتیک بعد از عمل از عوارض رایج است.
 • آسیب دیدن اندام‌ های داخلی بدن از عوارض این عمل است که توسط پزشکان متخصص پیش می اید.
 • آمبولی کردن از عارضه نادری است که ریسک آن در همه عمل‌های جراحی درمانی و زیبایی وجود دارد.
 • از عوارض پیکرتراشی توسط پزشک بی‌تجربه و غیر متخصص اسیب به بافت پوست و نکروز می باشد.
 • جمع شدن خون در نواحی جراحی شده از عوارض این جراحی است و به راحتی درمان می شود.
 • ایجاد درد و کبودی بعد از عمل پیکرتراشی از رایج‌ترین عوارض این عمل است.

نقش انتی بیوتیک ها در جراحی پیکرتراشی در کرج

امکان دارد پزشک  آنتی بیوتیک‌ها را بعد از انجام جراحی تجویز کند تا خطر عفونت را کاهش یابد. این مسئله بسیاغر حائز اهمیت است که تمام دوره‌های تجویز شده آنتی بیوتیک را مصرف کنید تا احتمال ابتلا به عفونت کاهش یابد. تحقیقات نشان داده‌ است که ممکن است بعد از انجام جراحی های لیپوماتیک در کرج که نوعی پیکرتراشی است آنتی بیوتیک‌ لازم نباشد، به همین دلیل با پزشک خود در این بره صحبت کنید. زیرا ممکن است یک عارضه مثل تبخال وجود داشته باشد که به مصرف دارو برای جلوگیری از عفونت‌ها نیاز داشته باشید.

آیا می توان بدون جراحی پیکرتراشی انجام داد؟

پیکرتراشی با استفاده از دستگاه‌ های به روز و پیشرفته‌ای انجام می‌شود که این توانایی را دارد که کم ترین آسیب را برای از بین بردن بافت چربی به بدن برساند. این موضوع، در کنار برش بسیار کوچک مهم‌ترین علت این است که باعث شده تا به آن پیکرتراشی به روشی بدون جراحی گفته شود. زیرا هیچ‌ گونه اقدام تهاجمی برای برش عمیق و طویل در سطح و عمق پوست انجام نخواهد شد. از طرفی هم کم ترین آسیب در سطح پوست با بیشترین اثربخشی در تخلیه چربی می‌تواند از بهترین و جذاب‌ترین ویژگی های این تکنیک و دستگاه پیکرتراشی باشد. به این دلیل می‌توان گفت که پیکرتراشی روشی بدون تهاجم بود و هیچ جراحی درکار نمی باشد.

کاندیدای مناسب پیکرتراشی

 • مبتلا نبودن به بیماری خاص و سلامت کامل بدن از ویژگی های کاندید مناسب این جراحی می باشد. شخص باید توانایی لازم برای تحمل گذراندن دوره نقاهت را داشته باشد.
 • بهترین کاندیدا برای جراحی پیکرتراشی در قسمت شکم افرادی می باشند که تلاش های لازم برای کوچک کردن شکم را به کار گرفته اند و به نتیجه دلخواه نرسیده اند.
 • پیکرتراشی جایگزینی برای کاهش وزن نمی باشد. تناسب کلی بدن و وزن مناسب از ویژگی های مهم برای انجام جراحی لاغری شکم و پهلو (پیکرتراشی) است .
 • افرادی که خواهان پیکرتراشی با لیپوماتیک شکم می باشند باید پوست از قابلیت الاستین و کشسانی مناسبی برخوردار باشد.

پیکرتراشی به روش ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی مناسب افرادی است که دارای چربی اضافه به مقدار زیاد در ناحیه شکم و پهلو هستند. بصورتی که شکم آن ها حالت افتاده و آویزان پیدا می کند، به همین دلیل نمی توان چربی های آن را با روش لیپوماتیک خارج کرد. در نتیجه از روش ابدومینوپلاستی استفاده می شود که در این روش علاوه بر خارج کردن چربی ،چین و چروک پوست از بین رفته و پوست شکم کشیده و صاف خواهد شد. جراحی به روش ابدومینوپلاستی به این صورت است که چربی و پوست اضافه زیر شکم را می دهند و سپس از قسمت بالاتر از شکم (بالای ناف) پوست شکم به سمت پایین بخیه زده می شود.

هزینه پیکرتراشی در کرج

برای کسانی که خواهان انجام این جراحی هستند هزینه ای که باید پرداخت کنند یکی از فاکتور های بسیار مهم می باشد. اما نکته ای که باید به ان توجه کرد این است که به میزانی که پزشک شما در کار خود متخصص و ماهر باشد و تجربه داشته باشد هزینه هم متغیر است. شما برای اینکه اطلاع دقیق از هزینه این جراحی داشته باشید با مطب تماس بگیرید و به صورت حضوری مراجعه کنید. پس از معاینه توسط پزشک و مطرح شدن درخواست های شما می توان هزینه دقیق جراحی را محاسبه کرد. به دلیل اینکه هر کدام از افراد به یک شکل این جراحی را انجام می دهند. و بستگی دارد بخواهید کدام قسمت های بدن خود را جراحی کنید.

شما می توانید با رزرو وقت برای معاینه و مشاوره رایگان  پیکرتراشی کرج به کلینیک ما مراجعه فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات