لیپوماتیک

لیپوماتیک

برداشتن چربی‌های مقاوم به رژیم و ورزش در بدن با استفاده از لوله‌های ظریف و دستگاه ساکشن را لیپوماتیک گویند. این جراحی یکی از محبوب ترین عمل‌های زیبایی شناسی است. تکنیک Lipomatic به تازگی برای حل چندین مشکل توسعه یافته است. اصل عملیات پیشگیری از انرژی موج نوسانی است که توسط هوای فشرده به کانولا ایجاد می‌شود. به طوری که می‌تواند تنها گره‌های چربی را از بین ببرد. بنابراین آن‌ها می‌توانند به راحتی از طریق لوله در مدت زمان کوتاه‌تر استخراج شوند.

محل‌های ساکشن در انواع عمل لیپوماتیک شامل: چانه، گونه‌ها، گردن، بازوها، بالای سینه ها، شکم، باسن، ران ها، زانوها، ساق پا و قوزک (مچ پا) می باشند. مهم است بدانیم که نتایج Lipomatic ممکن است تا سه ماه پس از عمل به طور کامل آشکار نباشد زیرا زمان لازم برای تورم و کبودی برای فروکش کردن و برای باز شدن پوست لازم است.
در این عمل جراح، برش‌های کوچک در پوست در نواحی نزدیک چربی ایجاد می‌کند و یک لوله دراز توخالی (به نام کانولا) که بافت چربی را به خارج می‌کشد را در آن قرار می‌دهد.

 لیپوماتیک و لیپوساکشن چه تفاوتی دارند؟

لیپوساکشن هم یکی از انواع روش‌های لیپوماتیک است ولی روش اجرای آن با لیپوماتیک متفاوت می باشد. در لیپوساکشن، چربی‌ها توسط حرارت از بین می رود و هیچ استفاده ای نمی توان از ان کرد.  اما در عمل جراحی زیبایی لیپوماتیک، چربی توسط حرکت فیزیکی خرد شده و در نتیجه سلول‌ها زنده می‌مانند. در نتیجه پس از انجام یک فرایند ، چربی قابلیت تزریق مجدد را نیز دارد.

چرا لیپوماتیک در کرج جراحی رضایت بخشی است؟

 • لیپوماتیک هم برای سایز کم کردن مناسب است و هم برای فرم دهی بدن.
 • عمل لیپوماتیک نسبت به جراحی های دیگر راحت تر است.
 • عمل لیپوماتیک کمترین عارضه را دارد.

بهترین کاندیدای عمل لیپوماتیک چه کسانی هستند؟

 • اگر به صورت مداوم استعمال  دخانیات دارید، انجام لیپوماتیک برای شما جراحی پر ریسکی است. در نتیجه باید حداقل یک ماه قبل و یک ماه بعد از پیکرتراشی، به طور دخانیات کنار گذاشته شود .
 • بهتر است توقع خود را برای کاهش وزن از لیپوماتیک پایین بیارید. زیرا پس از از جراحی باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. در غیر این صورت مجددا نیاز به جراحی خواهید  اشت.
 • لیپوماتیک در سنین خیلی پایین و یا بالا مناسب نمی باشد. اگر که سن کمی دارید، رژیم بگیرید و ورزش کنید تا لاغر شوید. بهترین سن لیپوماتیک بین ۳۰ تا ۵۰ سالگی است.
  در دوران بلوغ نباید این عمل زیبایی را انجام داد چون هنوز بدن در حال رشد است. همچنین در سنین بالا چون قدرت کشسانی پوست کم می‌شود، امکان افتادگی پوست بعد
  از جراحی لاغری، زیاد است.

عوارض احتمالی لیپوماتیک

 •  عموما انجام بی حسی یا بی حسی با درد کمی همراه است و همچنین تا حدود یک ماه  بعد از انجام لیپوماتیک هم بیمار مراحلی از درد و ناراحتی را تحمل می کند. که در بعضی از بیماران این درد کمی شدیدتر می شود.
 •  مثل هر عمل جراحی دیگری لیپوماتیک هم با عوارضی مانند عفونت یا از بین رفتن حس بدن در بعضی از نواحی که لیپوماتیک انجام شده می تواند همراه باشد.زیرا یک عمل تهاجمی صورت گرفته و یک جسم خارجی وارد بدن می شود.
 • اگر مراجعه کننده نسبتا چاق باشد و یا میزان زیادی از چربی از بدنش خارج شود متاسفانه عوارض شدیدی را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

چه سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسیم؟

 1. اینکه ایا پزشک شما در این حیطه تخصص دارد یا خیر؟ و توسط هیئت جراحی تایید شده یا نه؟
 2. ر صورتی که این جراحی را انجام دهید چه عوارضی شما را تحدید می کند؟
 3. سوال کنید که شرایط شما مناسب است که این جراحی را انجام دهید؟
 4. کلینیک یا مطب تجهیزات کامل دارد؟ و یا تاییدیه رسمی دارد؟
 5. چه کار هایی برای موثر بودن باید انجام داد؟
 6. پزشک چند سال در این زمینه تجربه دارند؟

انجام فعالیت بدنی پس از چند روز مجاز است؟

بهتراست پس از جراحی پیاده روی سبک داشته باشید تا خون در پاها لخته نشود. پیاده روی باعث می شود تورم کمتر شود و خونابه تخلیه شود. برای بهبودب سریع تر می نوانید از اب کرفس یا انانس استفاده کنید. استراحت و دراز کشیدن زیاد موجب تورم بیشتر می شود. پس سعی کنید ارام راه بروید.

برای لاغری و جواب دهی بیشتر لیپوماتیک چه کار هایی انجام دهیم؟

اولین و مهم ترین قدم برای ماندگاری این جراحی رژیم غذایی سالم، پرهیز از خوردن غذا های چرب، و نمک است. فعالیت بدنی و ورزش کردن از دیگر کار های مهم است .زیرا عوارض لیپوماتیک از چربی گیری بدن جلوگیری نمی کند.

هزینه جراحی لیپوماتیک چقدر است؟

هزینه های جراحی به چند عامل بستگی دارد:

 1. ازمایشاتی که که برای شما انجام می شود.
 2. دارو هایی که برای که شما تجویز می شود.
 3. کلینیک یا بیمارستانی که انتخاب می کنید.
 4. اینکه به بستری شدن نیاز دارید یا خیر.
 5. انتخاب پزشکی که مراجعه می کنید.

پس از انجام جراحی لیپوماتیک چه تغییری کرد کرد؟

نتیجه لیپوماتیک کاملاً قابل تشخیص می باشد. و پس از پیکرتراشی شما کاملا شاهد تغییرات در اندام خود خواهید بود. چربی‌ها کاملاً از بین ‌رفته و پوست مقداری افتاده به نظر می‌رسد. در انجام جراحی نگران افتادگی پوست خود نباشید‌ زیرا اگر به صورت درست و اصولی از گن استفاده کنید پوست اضافه به بدن چسبیده و پوست اضافه ای وجود نخواهد داشت. تغییرات پس از لیپوماتیک همگی دائمی بوده به شرطی که شما بعد از پیکرتراشی رژیم غذایی سالمی را انتخاب کنید.

دوران نقاهت پس از جراحی

 1. رژیم غذایی پس از جراحی بسیار مهم و تأثیرگذار می باشد. شما باید  رژیم غذایی خود را تغییر دهید در غیر این صورت افزایش وزن هم خواهید داشت.
 2. تا ۷۲ ساعت بعد لیپوماتیک شکم باید بنشینید چرا که ممکن است پوست شما چروک شده و بدشکل شود.
 3. چند ساعت بعد از لیپوماتیک مقداری راه بروید اما ورزش و فعالیت سنگین تا چند هفته ممنوع است.
 4. تا یک ماه بعد از لیپوماتیک استفاده از دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی ممنوع است.
 5. استفاده از گن را بسیار اهمیت دارد چرا که از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند.
 6. بهداشت را در محل زخم‌ها رعایت کنید تا عفونت نکند.

به دلیل محدودیت فضای مجازی از گذاشتن عکس معذوریم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات