لیفت سینه

لیفت سینه

عمل جراحی لیفت سینه یا ماموپلاستی و یا به زبان لاتین ماستوپکسی، در حقیقت جراحی به منظور بالا کشیدن و هم چنین خوش فرم نمودن سینه‌های افتاده می باشد. با بالا رفتن سن، چاق و لاغر شدن ، بچه دار شدن و… پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. سینه‌ها به طبع آن اغلب فرم جذاب و سفتی خود را از دست می دهند و به مرور افتاده خواهند شد. علاوه بر این ماستوپکسی قادر است اندازه‌ی هاله‌ی تیره‌‌ی نوک سینه (آرئول) را نیز کاهش دهد.

لیفت سینه چگونه انجام می شود؟

 • هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه. ایجاد برش در این ناحیه از سینه، معمولا با اسکار مشخصی همراه نبوده و در مواردی توصیه می شود که شدت افتادگی زیاد نباشد.
 • در امتداد چین های طبیعی زیر سینه. این نوع برش هنگامی توصیه می شود که شدت افتادگی زیاد باشد. اسکارهای این روش به خوبی زیر لباس محو خواهد شد.
 • زیر نوک سینه تا زیر سینه. برش های ایجاد شده در این ناحیه نیز به مرور محو خواهند شد.

پس از ایجاد برش در ناحیه مشخص شده، پوست و چربی اضافی برداشته شده و سینه به سمت بالا کشیده می شود. گاهی نیاز به تغییر پوزیشن نوک سینه هم می  باشد.

لیفت سینه

کاندیدا مناسب این جراحی

اگر انتظار معقولی از جراحی لیفت داشته باشید مطمئناً برآورده خواهد شد. در مجموع بهترین نو  سینه بای این جراحی سینه های کوچک و افتاده می باشند. البته که سینه در هر سایز قابل لیفت شدن دارد و درمان افتادگی سینه قابل انجام ست. مشکلی برای انجام عمل نیست، اما ماندگاری نتایج به دلیل سنگینی سینه های بزرگ کم تر خواهد بود.

تعداد زیادی از داوطلبان این جراحی مادران جوان می باشند که در دوران بارداری و شیردهی فرم سینه شان از دست رفته است. توصیه ما به این مادران این است که اگر قصد بارداری مجدد را دارند فعلاً برای این جراحی عجله نکنند. البته این عمل هیچ آسیبی به بافت ها و اندام مادر نخوهد زد و هیچ عوارضی نیز نخواهد داشت. اما با بارداری مجدد، احتمالاً پوست باز هم کش می آید و نتایج عمل تا حدود زیادی از بین خواهد رفت.

سوالاتی که باید پیش از جراحی لیفت سینه بپرسید:

 1.  عکس‌های بدون ادیت از عمل لیفت سینه که قبلا انجام داده‌اید در دسترس دارید؟
 2. آیا بعد از جراحی مسئولیت عوارض و عدم رضایت در نتیجه را برعهده می‌گیرید؟
 3. از تعداد جراحی‌هایی که تجربه کرده‌اید چه تعداد درگیر عوارض جدی شده‌اند؟
 4. چه عوارضی را بعد از جراحی لیفت سینه ممکن است تجربه کنیم؟
 5. چند درصد از زیباجویان رضایت کامل از جراحی داشته اند؟
 6. تاکنون چند جراحی لیفت سینه انجام داده‌ایم؟
 7. خدمات قبل و بعد از جراحی چیست؟

عواملی که در افتادگی سینه موثر است:

به دلیل بالا رفتن سن، خاصیت الاستیسیته و کشسانی پوست کم می شود و همین باعث شل شدگی و افتادگی سینه ها خواهد شد. همچنین نیروی گرانش زمین، بارداری و شیردهی در افتادگی سینه ها موثر هستند. خانم هایی که دوران بارداری و شیردهی داشته اند معمولا دچار افتادگی سینه می شوند. و با تکرار بارداری این عارضه شدید تر هم خواهد شد. افتادگی سینه علاوه بر مشکلات ظاهری که با خود به همراه دارد در مواردی باعث احساس گردن درد نیز می شود. به همین دلیل خانم هایی که دیگر تصمیم به بارداری مجدد ندارند این جراحی را انجام می دهند. افتادگی سینه باعث عدم اعتماد به نفس در خانم ها می شود و یکی از دلایل اصلی انجام این جراحی است.

اقدامات پیش از جراحی

یک نکته مهم در خصوص جراحی لیفت سینه، انتخاب جراح ماهر و با تجربه و شرکت در جلسات مشاوره با پزشک خود می باشد. گذاشتن جلسه مشاوره، فرصت بسیار خوبی است تا جراح با اهداف و خواسته های بیمار خود آشنا شود و بیمار نیز تمام سوالات خود را با پزشک در میان بگذارد. پیش از جراحی، پزشک به معاینه کامل بافت و آناتومی سینه و سوابق پزشکی بیمار می پردازد. زیرا ابتلا به برخی اختلالات می تواند بر نتیجه جراحی تاثیر بگذارد و منجر به بروز عوارضی حین عمل و یا بعد از آن شود. باید مصرف داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی، آسپیرین و داروهای حاوی آسپیرین، نوافن و ژلوفن را قطع شود. این داروها خون را رقیق کرده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند یعنی احتمال دارد خون بند نیاید.

معاینه و مشاوره جراحی لیفت سینه

در اولین مشاوره خود با پزشک جراحتان حتماً راجع به نوع و نحوه ی سینه تان بعد از عمل مفصل صحبت کنید. این احتمال وجود دارد که انتظار شما چیز دیگری باشد نسبت به تصور پزشکتان.
پزشک در نخستین گام سینه‌های شما را معاینه می کند. پارامترهای زیادی مانند سن، شکل و اندازه سینه و همچنین وضعیت پوست شما مورد بررسی تخصصی دکتر قرار خواهد گرفت.
علاوه بر این شما حتماً بایستی نظرتان را درباره ی میزان جابجایی نوک سینه خود مطرح کنید. در طول عمل جراحی پزشک سینه ی شما را تا چین پایینی سینه تان بالا خواهد کشید.

نکاتی که باید پس از جراحی رعایت شود

 • تا چند روز پس از لیفت سینه حتی‌ الامکان از سوتین استفاده نکنید. درصورتی‌که مجبور به استفاده از آن هستید، می توانید از گن های مخصوص این جراحی استفاده کنید.
 • پس از لیفت سینه حتما تا مدتی باید به‌ صورت طاق‌باز بخوابید. زیرا که خوابیدن بر روی سینه‌ها به آن‌ها فشار آورده و اثرات لیفت سینه را از بین می برد.
 • رژیم غذایی داشته باشید و سبک زندگی خود را سالم‌تر کنید.
 • تا مدتی انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی را کنار بگذارید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک سر موقع مصرف شود.
 • از فشار دادن یا ماساژ سینه‌ها خودداری کنید.

لیفت سینه

با انجام لیفت سینه چه تغییراتی خواهید کرد؟

انجام جراحی لیفت و پروتز سینز در کرج باعث زیبایی سینه ها می شود و در کنار آن بسیاری از افراد برای سلامتی این جراحی را انجام می دهند. برای مثال افرادی هستند که سینه بزرگی ندارند که موجب افتادگی سینه شود به همین دلیل این جراحی فقط برای کسانی که سینه بزرگ دارند نیست. بسیاری از افراد هستند که سینه کوچک اما افتاده دارند که لیفت سینه بهترین راه درمانی برای این افراد است. عواملی مثل افزایش یا کاهش وزن، ژنتیک، بارداری، شیردهی، افزایش سن و تاثیر نیروی جاذبه زمین باعث افتادگی سینه می شود. در خیلی از افراد افتادگی و شل شدگی سینه‌ها شدید می باشد. که باعث می شود به گردن و شانه‌ ها فشار وارد شود…

چه زمانی جراح لیفت سینه را به شما پیشنهاد می کند؟

همیشه بهترین راه این است که شما تحت بیهوشی قرار نگیرید و زیر تیغ جراحی  نروید. و باید عمل جراحی را اخرین گزینه برای خود قرار دهیم. اما گاه شرایطی پیش می آید که بهترین گزینه برای شما جراحی است. حال بررسی می کنیم در چه شرایطی عمل لیفت سینه انتخاب بسیار مناسب و منطقی برای شما می باشد.

 • کشیدگی در پوست سینه مشاهده شود.
 • پوزیشن قرار گیرفتن سینه ها یکی نباشد.
 • سینه فرم شل  آویزانی پیدا کرده باشد.
 • نوک سینه ها به سمت پایین باشد.

عوارض لیفت سینه

اگر لیفت سینه تان را پیش یک پزشک مجری و متخصص انجام دهید، هیچ خطر یا عارضه‌ای شما را تحدید نخواهد کرد. اما به طور معمول عوارضی که لیفت سینه هم مثل دیگر جراحی ها دارد و برای همه افراد به طور یکسان است تورم، خون ریزی، درد و التهاب در سینه‌ها می باشد. این عوارض عموما پس از مدتی کوتاه و مقداری تحمل کردن برطرف خواهد شد و مشکلی برای شما پیش نخواهد آورد.
علاوه بر درد و خونریزی اثرات دارو های بیهوشی و بی‌حسی هم تا مدتی با شما همراه است البته نه برای همه افراد. این عوارض موقتی می باشد و پس از مدتی کوتاه به طور کامل از بین می روند.
اگر که عوارضی که نام برده شد مقداری طولانی‌ شود، بهتر است پزشک خود مطلع کنید.

نتیجه جراحی لیفت سینه

نتیج جراحی لیفت سینه بلافاصله پس از عمل به خوبی قابل مشاهده است و بیمار تغییر چشمگیر را در سینه های خود احساسمی کند. اما آن چه که حائز اهمیت می باشد این است که تمام نکات و مراقبت های گفته شده از سوی جراح زیبایی سینه باید رعایت شوند تا بتوانید نتایج مطلوب تر و در کمترین زمان ممکن رویت کنید. عواملی مثل بالا رفتن سن و یا تغییرات وزنی، می توانند بر روی بافت سینه حتی بعد از جراحی هم موثر باشد. اما مقدار این تغییرات پس از جراحی بسیار کمتر از حالت عادی می باشد. بعد از جراحی لیفت سینه افتادگی آن بسیار نادر و ناچیز خواهد بود. نتایج این جراحی بسیار ایده آل و برای فرد خوشایند خواهد بود.

هزینه لیفت سینه

لیفت سینه یکی از عمل‌های زیبایی است که تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. بنابراین همه هزینه لیفت سینه و پروتز سینه بر عهده خود شما می باشد. عموما هزینه لیفت سینه با نخ یا دیگر روش‌ های بدون جراحی کمتر از جراحی خواهد شد. اما به طور کلی شهر محل زندگی، کلینیک، میزان دستمزد پزشک، شدت افتادگی سینه‌ها، روش مورد استفاده و هزینه تجهیزات مورد استفاده در هزینه‌های لیفت سینه بسیار تاثیرگذار می باشد. علاوه بر آن هزینه آزمایش‌ های قبل از لیفت سینه و داروهایی که پس از آن باید مصرف کنید نیز به این موارد اضافه می‌شود.

در صورت هر گونه سوال در رابطه با جراحی ماستوپکسی با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات