جراحی لاغری

جراحی لاغری کرج

جراحی لاغری کرج: بسیاری از افراد به دلایل مختلف با چاقی دست و پنجه نرم می کنند، علاوه بر بحث زیبایی ظاهری و تناسب اندام که این افراد از دست داده اند، به مرور مشکلات افراد چاق بیشتر و بیشتر هم خواهد شد، در ابتدا محودیت های حرکتی و کندی حرکات، به مرور زمان فرسودگی زانوها، آسیب دیدن و پارگی رباط ها با کمترین فشار ، زانودرد ، کمر درد و … همه و همه از مضرات چاقی هستند. راه دیگری که می تواند به لاغر شدن کمک کند جراح زیبایی شکم در کرج می باشد

البته و صد البته که بهترین راه برای داشتن بدنی سالم و متناسب بهترین راه تغذیه و ورزش می باشد، اما بسیاری دیر به اهمیت تناسب اندام پی می برند،
فرضاً اگر یک فرد با قد ۱۸۰ که وزن ایده آل متناسب با قدش ۷۵ تا ۸۵ کیلوگرم است،
بیش از ۱۴۰ کیلوگرم وزن داشته باشد چه؟؟
آیا می تواند تنها با تغذیه و ورزش این وزن را پایین آورد؟؟
شاید اگر برای ۵ سال بدون وقفه ورزش کند به وزن ایده آلش برسد،

اما آیا بهترین راه است؟؟

جراحی لاغری کرج در اصل جراحی های هستند که به نحوی حجم معده شما را کاهش می دهند، این جراحی ها را نباید با انواع جراحی های برداشتن چربی و پیکر تراشی اشتباه گرفت. هدف جراحی لاغری کم کردن خورد و خوراک یبمار به منظور لاغری عمومی بیمار می باشد، این در حالی است که برداشتن چربی به هر روشی یک تغییر موضعی می باشد.

جراحی لاغری در کرج به چند روش انجام می شود؟

  • اسلیو معده: اگر قصد داشته باشیم فقط حجم معده را کاهش دهیم از روش اسلیو معده یا پلیسه معده استفاده می کنیم که در این روش معده معده کوچک می شود و زودتر احساس سیری به فرد دست می دهد.
  • بای پس معده: و اگر بخواهیم بخش زیادی از فرآیند هضم و جذب غذا را از مسیر گوارش خارج کنیم از عمل بای پس معده یا روده استفاده می کنیم. در این روش ما کاری انجام می دهیم که تنها مقدار کمی از غذا هضم و جذب شود و باقی آن مستقیما خارج شود.
  • بالون معده: همچنین روش های منسوخ شده دیگری مانند بالون معده یا باندینگ معده هم وجود دارند. که جوابدهی خوبی ندارد و دیگر از این روش ها استفاده نمی شود.

 

عمل جراحی لاغری فقط و فقط برای کسانی توصیه می شود که به طور افراطی چاق هستند. اگر اضافه وزن دارید و حجم چربی زیادی ندارید، اعمال جراحی لاغری به درد شما نمی خورد. می توانید برای کاهش چربی اضافی بدن به انواع جراحی های پیکرتراشی روی بیاورید.

با انجام جراحی لاغری چه بیماری هایی درمان می شود؟

  • مشکلات تنفسی در خواب یا آپنه انسدادی
  • جلوگیری از سرطان های ناشی از چاقی 
  • درمان بیمارب کلسترول و فشار خون
  • کاهش احتمال سکته قلبی و مغزی 
  • درمان دیابت نوع ۲
  • درمان ناباروری

سوالات رایج جراحی لاغری

جراحی لاپاراسکوپی چگونه وزن را کاهش می دهد؟

سیستم دستگاه گوارش افراد چاق کمی با افراد دیگر تفاوت دارد. در این افراد سایز و حجم معده بسیار بزرگ تر است. تحرکات روده سریع تر و همچنین ترشح و کنترل هورمون ها فرق می کند. اشتها زیاد است، دریافت کالری بیش از حد و میزان سیری بسیار کم می باشد. به طوری که افراد خیلی زود دوباره گرسنه می شوند.

طی عمل جراحی لاغری با روش لاپاراسکوپیک، یجراح در تلاش است تا با ایجاد تغییرات اساسی در بخش های مختلف دستگاه گوارش شامل معده و روده ها، به کاهش وزن موثر و سریع کمک کند. پس از جراحی چاقی و وزن کم کردن، بیماری ‌های مرتبط با چاقی مثل آپنه ی خواب، دیابت، فشار خون و کلسترول بالا بهبود می یابد.

ایمن ترین روش جراحی کدام است؟

تا به حال روش های متداولی برای کاهش وزن از طریق جراحی انجام شده است. که هیچ کدام از آن ها به اندازه اسلیو معده ایمن نبوده است. این روش در کوتاه ترین زمان ممکن و با ایمنی بالا بهترین نتیجه را به همراه دارد.

 هزینه جراحی لاغری چقدر است؟

هزینه این عمل بستگی دارد که شما جراحی خود را در بیمارستان دولتی انجام می دهید یا خصوصی. به غیر از بیمارستان، پوشش بیمه پایه و تکمیلی، نوع روش جراحی، تجهیزت بکار رفته برای عمل و … همگی در هزینه ها موثر می باشد. برای اطلاع از هزینه ها به صفحه مربوط به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

آیا جراحی های لاغری خطرناک هستند؟

اشخاصی که جراحی لاغری انجام داده اند، حدود ۳۰ درصد کمتر از افرادی که دچار چاقی مفرط بودند و جراحی نکردند، مستعد مرگ می باشند. سرطان و بیماری های قلبی عروقی مهم ترین عامل مرگ افرادی چاقی  است که جراحی لاغری انجام ندادند. خوب است بدانید که این بیماری ها به احتمال زیاد پس از جراحی لاغری درمان می شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات