پیکرتراشی

پیکر تراشی

در عمل پیکر تراشی  همه‌ چیز به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد. به جز آن شرایط بیماران و هم چنین انتظارات آنان با هم متفاوت می باشد. پس وجود یک جلسه مشاوره برای بیماران ضروری می باشد.
در این مشاوره، خطرات احتمالی و مراقبت‌های پس از انجام عمل، برای بیمار تشریح می‌شود.
بعضاً ممکن است با عکسبرداری از بیمار، توضیحات به صورت مصور انجام پذیرد. قطعاً قبل از انجام عمل پیکرتراشی، پزشک متخصص برای بیمار آزمایش‌های لازمی را هم تجویز می‌کند.
به جز افرادی که مبتلا به چاقی مفرط می باشند.
افراد مبتلا به هموفیلی باید از انجام این عمل بپرهیزند، چرا که در عمل لیپوماتیک، بدن شما خون زیادی از دست خواهد داد. و این امر، قطعاً برای بیماران هموفیلی دردسر ساز خواهذ بود. اگر دچار بیماری عفونی هستید و سیستم ایمنی بدنتان ضعیف است، عمل پیکرتراشی مناسب شما نیست. مگر در شرایط خاص، با انجام آزمایشهای ابتدایی و تشخیص و قبول مسئولیت توسط پزشک متخصص.

پیکرتراشی موضعی

اگر فردی به‌ دلیل هرگونه اختلال در بدن دچار چاقی موضعی بود مثل ژنتیک و …، هیچ راهی برای از بین بردن چربی وجود نداشت. اما با پیشرفت‌های متعدد علم پزشکی و تکنولوژی مهندسی پزشکی، این روزها می توان دید دستگاه‌های پیکرتراشی مختلفی به بازار آمده اند. که کار پزشکان را آسان‌تر کرده‌اند و امکان پیکرتراشی بدون خطر را نیز، فراهم شده است. با انجام پیکرتراشی می‌توان چربی‌های موضعی قسمتی از بدن را تخلیه کرد. و ساختار بدن را با توجه به استانداردها و سلیقه شخصی، فرم‌دهی کرد. با کمک دستگاه پیکرتراشی که لیپوماتیک هم جز ان می شود می‌توان با کم‌ترین تهاجم، لوله کانولا را از طریق برش کوچک یک سانتی وارد بدن کرد تا ساختار چربی‌ها را در هم شکسته شود و از همان قمست تخلیه شود.

پیکرتراشی بدون جراحی

با دستگاه های پیشرفته این انجام می شود که کم ترین اسیب را برای از بین بردن چربی به بدن می زند. به دلیل اینکه اینکه هیچ برش عمیقی روی پوست ایجاد نمی شود و با کمترین اسیب ممکن بیشترین حد چربی کشی را می توان انجام داد. لیپوماتیک یکی از بهترین و کم خطر ترین روش های پیکر تراشی بدون جراحی است. پیکر تراشی روش های مختلفی دارد که یکی از انها لیپوماتیک است. از کلی ترین مزیت های پیکر تراشی توسط لیپوماتیک درد و عوارض کمتر، سرعت بیشتر، حجم قابل تخلیه چربی بیشتر، عدم اسیب به بافت بدن ، عدم سوختگی، افتادگی و شل شدن کمتر پوست نسبت به روش های قدیمی است. برای پیکر تراشی در کرج با جراحی هم می توانید عمل ابدومینوپلاستی در کرج را انجام دهید که ان  هم مزایای خود را دارد.

دوره نقاهت پیکر تراشی

دوره ی بستری و نقاهت جراحی پیکر تراشی کوتاه است. و در بیشتر موارد بیمار پس از عمل ترخیص می شود.
سوراخ ایجاد شده برای استخراج چربی عموماً بعد از دو روز بهتر خواهد شد. و شخص پنج تا هفت روز بعد از جراحی به زندگی روزمره خود باز خواهد گشت.

تیپ های بدنی

نکته حائز اهمیتی که در ابتدا باید به ان اشاره شود این است که پیکر تراشی برای وزن کم کردن نیست و برای فرم دهی بدن می باشد.
بعضی افراد دارای تیپ و فرم بدنی هستند که برایشان ناخوشایند و ازار دهنده است. که این تیپ بدنی حتما به چاقی و لاغری وابسته نیست.
برای مثال کسانی که تیپ بدنی گلابی دارند که پایین تنه در هر وزنی هم که باشند بزرگتر از بالا تنه می باشد دز این مواقع بهترین انتخابی که می توان کرد
پیکر تراشی است. و یا بالعکس افرادی بالا تنه بزرگ و پاهای لاغری دارند، در این شرایط هر چقدر هم که وزن کم کنید بدن تیپ بدنی خود را حفظ خواهد کرد. کسانی هم
هستند که تناسب در بالا تنه و پایین تنه دارند اما شکم بزرگ باعث نارضایتی شده که با انجام پیکرتراشی به راحتی درمان می شود.

انواع روش های پیکر تراشی

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

 • بعضاً در روش های لیپوساکشن سنتی، علاوه بر بی‌حسی موضعی به بیهوشی عمومی و کامل نیاز است. اما در لیپوماتیک، بی‌حسی موضعی ،مثل بیحسی جراحی دندان یا برداشتن زگیل‌ تناسلی بوسیله لیزر کفایت می‌کند.
 • در لیپوساکشن، تورم بعداز عمل و همچنین ترشحات پوستی، از عوارض عمل می باشد. اما در پیکر تراشی، تقریباً کلیه ترشحات پس از ۳۶ ساعت از بین می روند.
 • در پیکر تراشی، لایه چربی باقیمانده زیر پوست در قیاس با روش لیپوساکشن یک‌ نواخت تر می باشد،
  و باقی‌مانده چربی‌ای وجود ندارد.
 • در روش لیپوساکشن بیمار تا ۱۸۰ روز از گن مخصوص استفاده میکند،
  در پیکر تراشی، معمولاً توصیه می شود بیمار حدود ۲ هفته از گن استفاده کند.
  البته گاهی‌ این مدت تا ۴ هفته بنا بر سن و شرایط بیمار، افزایش خواهد یافت.
 • ریسک عفونت در جراحی پیکر تراشی درمقایسه با لیپوساکشن بسیار کمتر می باشد.
  همچنین کوفتگی پس از عمل، در لیپوماتیک، کمتر از روش ساکشن است.

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک

در روش لیپولیز توسط امواج اولتراسونیک چربی های بدن ذوب شده و خارج می شود و به دلیل اینکه چربی ها توسط حرارت ذوب شده دیگر نمی توان از آن برای نقاط دیگر بدن استفاده کرد. در صورتی  که در روش لیپوماتیک چربی ها از طریق امواج و به شکل فیزیکی شکسته شده و خارج می شود و با وجود اینکه مایع است اما می توان از آن برای تزریق در نقاط دیگر بدن نیز استفاده کرد.

در کدام بخش های بدن پیکرتراشی انجام می‌شود؟

عموما در نواحی مختلف بدن پیکرتراشی می‌توان انجام داد تا حجم چربی انباشته شده کاهش پیدا کند. پیکرتراشی در ران پا، نواحی شکم، پهلو، پشت، بازو، باسن، ساق استفاده می‌شود. از تکنیک‌های ظریف نیز، برای نواحی کوچکی مثل غبغب هم استفاده می شود و موجب زیبایی خواهد شد. برای تمامی قسمت ها و نواحی بدن از یک دستگاه برای پیکر تراشی استفاده می شود اما برای غبغب باید کانولا کوچک تر باشد. با انجام پیکرتراشی نه تنها می توان چربی ها ر از بین برد. بلکه برای قسمت هایی که کمبود چربی دارد هم می توان چربی اضافه کرد. که به اصطلاح به ان ترنسفر هم می گویند. برای مثال می توان از چربی های شکم برداشت قسمت دیگر تزریق (ترنسفر) کرد.

معایب پیکرتراشی بدن

 • عوارضی نظیر ورم بافتها به جا مانده، کبودی، امکان آمبولی چربی، زیاد ماندن بیمار در بستر، لخته شدن خون در پا از جمله عوارض ساکشن است. که در متدهای مختلف ممکن است بروز کند، البته در بعضی مطالعات، روش پیکرتراشی را از عوارض کمتری برخوردار می‌دانند. اما در کل باید آها را یکسان دانست.
 • آمبولی خفیف شیوع دارد که البته خود به خود با مراقبت‌های بعد از عمل برطرف خواهد شد، و تنها در موارد شدید آن، عوارض شدت میابد، که معمولاً مهم‌ترین علت‌ اصول رعایت نشده توسط خود بیمار می باشد.

پیکر تراشی در کرج چگونه انجام می شود؟

پیکر تراشی در کرج به روش های مختلفی انجام می شود مثل:

 •  ابدومینوپلاستی
 •  لیپوساکشن
 • لیپوماتیک 
 • لیپوست

هر کدام از این روش ها مزایا و معایب مختص خود را دارند که هر کدام با دیگر متفاوت است. شما برای اقدام به جراحی می توانید با توجه به شرایط جسمی خود هر کدام از این روش ها را انتخاب کنید اما لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی برای انجام پیکرتراشی از مطمئن ترین روش هایی است که می توانید انتخاب کنید. زیرا احتمال امبولی و دیگر خطر هایی که در این نوع جراحی ها نگران کننده است در ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک وجود ندارد.

روند بهبودی عمل پیکرتراشی

برای پیکرتراشی بدن از چندین روش مختلف مثل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی استفاده می شود. به طور کل لیپوماتیک و یا لیپوساکشن از روند تهاجمی کمتری برخوردار هستند و به این دلیل دوره نقاهت کوتاه تر و آسان تری خواهد داشت. انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج به دلیل بخیه ها و وسعت جراحی نیاز به مراقبت بیشتری در روند بهبودی دارد.

ابدومینوپلاستی با بیهوشی کامل انجام شده و بیمار تا چندین ساعت پس از عمل درد زیادی احساس نخواهد کرد. در عمل پیکرتراشی از بخیه های زیاد و درن های آبکشی استفاده می شود. درن آبکشی به دلیل خروج خونابه های ناشی از عمل در محل زخم ها استفاده می شود. برای برداشتن این درن ها با توجه به دستور پزشک باید به مطب مراجعه کنید. زمان عوض کردن پانسمان و کشیدن بخیه های شکم باید توسط پزشک اعلام شود.

پیکرتراشی در کدام بخش های بدن انجام می‌شود؟

حتما برای شما جالب است بدانید از پیکرتراشی در چه قسمت‌ هایی می‌توان از آن استفاده کرد. عموما از پیکرتراشی می‌توان در نقاط مختلف بدن استفاده کرد و حجم چربی انباشته را کاهش داد. جراحی پیکرتراشی معمولا در قسمت های شکم، پهلو، پشت، بازو، ران پا، باسن، ساق و مچ پا انجام می‌شود. از تکنیک‌های ظریف هم، می‌توان در نواحی کوچکی مثل غبغب نیز مورد استفاده قرار داد. و زیبایی را در اندام و چهره بازگرداند. در جراحی پیکرتراشی نه تنها می توان چربی های بدن را کاهش داد بلکه می توان ان را به قسمت های دیگر ترنسفر کرد.

هزینه پیکر تراشی در کرج

هزینه ی عمل جراحی زیبایی بسته به نوع عمل، متغیر است. در این بین آنچه حائز اهمیت است نحوه و روش عمل زیبایی می باشد.  خاطرنشان می نماییم که دکتر امید نامداری بالاترین سطح از خدمات تخصصی جراحی زیبایی را طبق پارامترهای استاندارد و مناسب ترین تعرفه ی قیمتی امکان پذیر عرضه می کند.

مزایای پیکر تراشی

پیکرتراشی یا سیلوئت کاتینگ (Silhouette Cutting) به عنوان یک هنر زیبا و خلاقانه، دارای مزایای زیبایی زیر است:

 1. سادگی و ظرافت: پیکرتراشی با استفاده از خطوط ساده و برش‌های دقیق، طرح‌هایی با ظرافت بالا ایجاد می‌کند. این هنر به شما اجازه می‌دهد تا با اندکی خطوط و برش‌ها، تصاویری با ظرافت و زیبایی بی‌نظیر را تراش کنید.
 2. سه‌بعدی‌سازی تصاویر: با استفاده از تکنیک‌های پیکرتراشی، می‌توانید تصاویر دوبعدی را به ظاهر سه‌بعدی تبدیل کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا از ابعاد و عمق در طرح‌هایتان استفاده کنید و آثاری با جذابیت بیشتر ایجاد کنید.
 3. تنوع و چندگانگی: پیکرتراشی به شما امکان می‌دهد تا از تنوع و چندگانگی متنوعی در طرح‌ها و تصاویر خود بهره ببرید. شما می‌توانید از طرح‌های آبستره، پرنده‌ها، حیوانات، نمادها و بسیاری موضوعات دیگر استفاده کنید و هربار آثاری منحصربه‌فرد و جدید ایجاد کنید.
 4. انتقال هویت و صمیمیت: پیکرتراشی می‌تواند صمیمیت و ارتباط عمیقی را با تصاویر ایجاد کند. شما می‌توانید در پیکرهای تراشیده خود، صورت یا شکلی از خودتان یا افراد مهم در زندگی‌تان را بازسازی کنید و در این تصاویر، هویت و شخصیت آنان را جاودانه کنید.
 5. استفاده در دکوراسیون و طراحی داخلی: پیکرتراشی می‌تواند در زمینه دکوراسیون و طراحی داخلی استفاده شود. شما می‌توانید پیکرهای تراشیده را در قاب‌ها قرار داده و آنها را به عنوان تزئینی منحصربه‌فرد در دیوارها، درها، پنجره‌ها و سایر فضاها استفاده کنید. این آثار زیبا می‌توانند به تزئینات منحصربه‌فردی برای فضاها تبدیل شوند.

 

سوالات متداول پیکرتراشی

افرادی که بیماری زمینه ای دارند می توانند پیکرتراشی انجام دهند؟

برای افرادی که بیماری زمینه ای دارند و می خواهند جراحی پیکرتراشی انجام دهند می توان گفت:
چون جراحی پیکرتراشی یک عمل زیبایی است راه منطقی این است که فرد برای زیبایی شدن ریسک یا خطر نکند.
اما اگر فردی باشد که خیلی انجام این جراحی برای او حائز اهمیت باشد حتما باید به پزشک جراح مراجعه کند و آن بیماری توسط متخصص بررسی شود. و نتیجه برای جراح گزارش داده شود تا تصمیم در مورد انجام شدن یا نشدن عمل انجام شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات