تزریق چربی

تزریق  چربی

تزریق چربی: یکی از علل اصلی پیری صورت و ایجاد چین و چروک های پوستی کاهش چربی در زیر پوست است. به دنبال کم شدن چربی پوست، مشکلاتی مانند ایجاد خط خنده، خط اخم، خط اشک، چین و چروک در قسمتهای مختلف صورت مانند روی پلک ها، پیرامون چشم، گونه ها و شقیقه بوجود می آید. البته تا زمانی که این خط و خطوط عمیق نشده اند، در بعضی از ناحیه ها میتوان با کمک تزریق بوتاکس  این عیب را تا حدود قابل قبولی از بین برد، اما هنگامی که این چروک ها پرعمق شوند، از بوتاکس کار زیادی برنمی آید.

پس با عمق گرفتن چین و چروک ها باید به تزریق انواع فیلرها روی آورد، که بهترین پرکننده در این میان، تزریق چربی است.
به این علت که در این روش بافت های چربی از قسمتی از بدن خود شخص استخراج شده. و سپس به قسمت دیگری از بدن (معمولاً صورت) پیوند خورده می شود.
چربی خود نوعی فیلر، پرکننده یا حجم دهنده کاملاً طبیعی می باشد که کاربرد های بسیاری در طب زیبایی داراست.

 

تزریق چربی درچه مواردی کاربرد داد؟

تزریق چربی به غیر از از بین بردن چین و چروک های عمیق پوست صورت، می تواند در سایر بخش های دیگر جوانسازی صورت و بدن از جمله:

  • پرکردن و محو کردن اسکار یا جای زخمهای فرورفته و سوختگی های عمیق
  • برجسته سازی قسمتهای مختلف صورت مانند لب ها , چانه و گونه ها
  • پر کردن نواحی لاغر و فرورفته صورت مانند گونه و زیر چشم ها
  • بزرگ و حجیم کردن سینه و بازسازی فرم سینه
  • برجسته کردن باسن
  • جوانسازی بازو

مورد استفاده قرار گیرد.

 

مناطق برداشت چربی

بهترین نواحی که می‌توان از آنجا چربی برداشت کرد، در افراد گوناگون می تواند متفاوت باشد. بهترین نواحی آن است که چربی موجود در آن با رژیم غذایی کم نشود.
به طور معمول بهترین ناحیه،
 قسمت های خارجی ران و باسن می باشند. اما در مجموع تقریبا از چربی زیر پوست در هر ناحیه ای از بدن میتوان برای این کار استفاده کرد،
ولی ناحیه پهلو ،ران، کنار زانو و همچنین زیر شکم معمولا چربی های مقاومتری نسبت به سایر جاها دارند.

چون در این روش چربی از بدن خود شخص برداشته می شود. احتمال ایجاد واکنشهای حساسیتی تقریباً وجود ندارد و بروز مشکلاتی از قبیل پس زدگی بسیار اندک است.
همچنین ماندگاری و دوام این روش از سایر فیلرها به مراتب بیشتر است. همچنین امکان جابجا شدن و یا حرکت کردن بافت در زیر پوست را ندارد.
 

دوره نقاهت

دور نقاهت تزریق چربی معمولا تا ۲ هفته است، که در این ۱۰ تا ۱۵ روز ورم در ناحیه ای که تزریق شده وجود دارد. عوارض بعدی تزریق چربی بسیار نادر است، ولی گاه تجمعات کوچکی از چربی شکل میگیرد که عموما به مرور زمان برطرف می‌شود. از عوارض دیگر نیز می توان کبودی، نامنظمی و ایجاد کیستهای کوچک در ناحیه را نام برد.
به خاطر داشته باشید تزریق چربی بایستی ۴-۲ بار انجام شود تا نتیجه های کاملا قابل قبول ایجاد کند. برخی از پزشکان هربار از چربی های تازه کشیده شده برداشت می کنند، برخی دیگر نیز چربی ها را فریز می کنند و در ماه‌ های آتی آنها را تزریق می‌ کنند.

تزریق چربی چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری این جراحی زیبایی در  افراد مختلف متفاوت است. عموما بین ۶ الی ۱۲ ماه باقی می ماند. اما به یا د داشته باشید که ماده ای که برای جوانسازی هر قسمت از بدنتان به شما تزریق شده است، چربی بدن خودتان است. در نتیجه بسته به میزان سوخت و ساز بدن شما، میزان ماندگاری تزریق چربی تفاوت دارد. خصوصاً اگر پس از انجام عمل ، ورزش های سنگین هم انجام دهید. با توجه به اینکه بسیاری از تزریق های چربی به صورت سرپایی و بدون بی حسی عمومی انجام می شوند. شخص می توان به محض انجام این کار به خانه بازگردد و فعالیت های روزمره اش را انجام دهد. البته این مسئله باز هم به نظر متخصص شما بستگی دارد.

کلینیک تزریق چربی

تزریق چربی به صورت در کرج  در کلینیک دکتر نامداری به طور کاملا مدرن با تجهیزات پیشرفته انجام می گردد و استفاده از روش های سنتی قدیمی که از سرنگ جهت برداشت چربی استفاده می شد به کار گرفته نمی شود. روند تزریق چربی این روش دلیل اینکه باید چربی استخراج و آماده سازی شود، مدت زمانی در حدود ۳ الی ۴ ساعت نیاز دارد. اولویت پزشکان برای ناحیه استخراج چربی ران پا می باشد. اما در موارد و شرایط خاص چربی از  شکم و پهلو برداشته می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات