عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی یکی از شایع ترین روش های زیبایی شناسی، طی چندین دهه گذشته، پیشرفت چش مگیری داشته است. عمل ابدومینوپلاستی يكي از شايع‌ترين مراجعات در جراحي‌هاي زيبايي، بدشكلي‌ها و نازيبایی‌هاي شكم است. به قسمي كه برجستگي بيش ازحد نا متعارف شكم، شلي و افتادگي پوست شكم و وجود چين هاي متعدد در پوست شكم هنگام نشستن كه پوشيدن بسياري از لباس ها را غيرممكن مي سازد يا وجود ترک هاي فراوان در پوست شکم چنان آزار دهنده است كه بيمار را ترغيب به انجام عمل جراحي ابدومینوپلاستی مي كند.

 

ابدومینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی شکم اقدامی تهاجمی جهت صاف و کشیده کردن شکم به وسیله ی خارج کردن پوست وچربی اضافی و سفت کردن عضلات جدار شکم می باشد. ابدومینوپلاستی برخلاف اعمال جراحی محدود مثل پلک یا بینی یک اقدام جراحی عمده محسوب می گردد. اگر در فکر انجام ابدومینوپلاستی هستید. بهتر است قبل از عمل ابدومینوپلاستی در کرج اطلاعات کافی در مورد آن به دست آورید و با چشمانی باز تصمیم بگیرید. ابدومینوپلاستی برای بیماری مناسب است که تمام اقدامات غیر تهاجمی‌تر مثل رژیم و ورزش و… را امتحان کرده و نتیجه نگرفته و در حال افزایش وزن نیست.

ابدومینوپلاستی مناسب چه کسانی است؟

این جراحی را همه زنان و مردان می توانند انجام دهند. و برای اشخاصی مناسب است که وزن زیادی کم کم کرده اند. و دچار افتادگی و شل شدگی پوست شده اند. کسانی که عضلات شکمی ضعیفی دارند زیرا این جراحی عضلات شکم را تقویت می کند. همچنین بسیاری از خانم ها پس از بارداری دچار شل شدگی پوست شکم می شوند. که ابدومینوپلاستی گزینه بسیار مناسبی برایشان می باشد. در کنار همه این ها کسانی که خواهان اندام ایده ال و شکم تخت هستند هم می توانند این جراحی را انجام دهند. اما باید وزن ثابت، سبک زندگی سالم و عدم مصرف دخانیات را داشته باشید. تا بتوانید این جراحی را انجام دهید.

مزایای عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی مزایای زیادی دارد برای مثال برای کسانی که دچار چاقی مفرد بوده اند. و وزن زیادی کم کرده اند، به همین دلیل کم کردن وزن باعث شل شدگی و افتادگی پوست می شود. ضعیف بودن عضلات شکم عموما با انحنای ستون فقرات یا به سمت جلو و یا عقب همراه می باشد. پس از عمل ابدومینوپلاستی، اما با انجام ابدومینو پلاستی عضلات سفت می شوند و ستون فقرات می تواند به حالیت اولیه ی را خود می گیرد. این امر موجب بهبود کمر درد هم خواهد شد. موجب درمان بی اختیاری ادرار هم خواهد شد.

مراقبت های پس از ابدومینوپلاستی

 1. تعویض منظم پانسمان، قسمت مهمی از مراقبت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی است. عدم رسیدگی به پانسمان، سرعت بهبودی را کاهش می‌دهد و ریسک بروز عفونت و نکروز بافت پوست را نیز افزایش می‌دهد.
 2. عفونت از  اصلی‌ترین عامل خراب کننده کیفیت و ظرافت در جراحی‌های زیبایی است که آسیب‌های جسمی و روحی زیادی به افراد وارد می‌کند.
 3. استفاده از جوراب‌های مخصوص جهت پیشگیری از آمبولی و لخته شدن خون، الزامی است.
 4. خوابیدن روی شکم و ایجاد فشار در محل ابدومینوپلاستی، اصلا توصیه نمی‌شود.
 5. تا سه هفته، از فعالیت‌های سنگین و رابطه جنسی پرهیز کنید.

نتایج ابدومینوپلاستی

نتیجه نهایی عمل ابدومینوپلاستی به دلیل وجود ورم و ناتوانی بیمار در صاف ایستادن تا زمان بهبود کامل زخم‌های داخلی بلافاصله بعد از عمل مشخص نمی باشد. بیمار باید بتواند پس از گذشت یک تا دو هفته تمام قد بایستد . و انتظار می‌رود در این زمان نتیجه کلی و کوچک شدن شکم را مشاهده کند. عمل ابدومینوپلاستی شکمی صاف‌ و با عضلات محکم را به وجود می اورد که با وزن و نوع بدن تناسب بیشتری دارد. انجام دادن جراحی زیبایی شکم در گذشته از کارآمدی عمل‌های بعدی کم می کند.

به دلیل محدودیت فضای مجازی از گذاشتن عکس معذوریم

 

سوالات متداول

 1.  ابدومینوپلاستی چیست؟
  ابدومینوپلاستی یا عمل زیبایی شکم یک روش جراحی است که به منظور بهبود شکل و ظاهر شکم صورت می‌گیرد. این جراحی شامل از بین بردن چربی و بافت اضافی در منطقه شکم، تقویت عضلات شکم و اصلاح ترشحات پوستی شکم است.
 2. چه مواردی باعث نیاز به ابدومینوپلاستی می‌شوند؟
  مواردی که می‌توانند نیاز به ابدومینوپلاستی را ایجاد کنند، شامل پوست‌های شکمی یا عضلات شکمی کم‌کار و ضعیف، تجمع چربی یا اضافه وزن در منطقه شکم، و تغییرات پوستی و عضلانی در اثر بارداری یا کاهش وزن چشمگیر هستند.
 3. چگونه ابدومینوپلاستی انجام می‌شود؟
  در ابدومینوپلاستی، جراح برشی روی شکم ایجاد می‌کند، معمولاً در ناحیه پایین شکم در محلی که بعداً به راحتی می‌تواند پوشیده شود. سپس چربی و بافت اضافی در منطقه شکم برداشته می‌شود، عضلات شکم تقویت می‌شوند و پوست شکم به شکل جدیدی تنظیم می‌شود. در برخی موارد، لیفتینگ شکم نیز انجام می‌شود تا پوست شکم به جایگاه جدیدی برسد.
 4.  چه مدت زمانی برای بهبود کامل پس از ابدومینوپلاستی نیاز است؟
  زمان بهبود پس از ابدومینوپلاستی بستگی به میزان جراحی انجام شده، سطح جراحی و شرایط فردی هر بیمار دارد. عموماً، احساس درد و تورم در منطقه شکم در طی چند هفته اول پس از جراحی ممکن است وجود داشته باشد. برای دستیابی به نتایج نهایی و بهبود کامل، ممکن است چند ماه طول بکشد.
 5.  آیا ابدومینوپلاستی باعث جایگزینی اثر جای جراحی با جایگزینی زخمی دیگر می‌شود؟
  بله، ابدومینوپلاستی بر روی شکم باعث ایجاد زخم می‌شود. این زخم معمولاً در ناحیه پایین شکم قرار دارد و ممکن است نیاز به درمان و مراقبت داشته باشد. با احتیاط و مراعات دستورات پس از عمل از سوی پزشک، زخم بهبود می‌یابد و تدریجاً جایگزینی زخمی دیگری در ناحیه شکم ایجاد نمی‌شود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.4]
این پست توصیه می شود

نظرات