درمان افتادگی سینه

در جراحی سینه

دلایل افتادگی سینه چیست؟بهترین درمان افتادگی پستان چیست؟  افتادگی سینه ها برای هیچ خانمی خوشایند نیست. و یکی از مسائل مهمی است که  متاسفانه  بانوان میانسال احتمال دارد به آن دچار شوند . البته این مسئله به هیچ عنوان خطری برای فرد ندارد اما به دلیل ظاهر نامطلوبی که ایجاد می کند باعث کاهش اعتماد به نفس بانوان شود. اما جای نگرانی وجود ندارد روش های زیادی برای درمان افتادگی سینه ها وجود دارد. ما تمام سعی خود را کردیم که مقاله ایی کامل درباره تعریف افتادگی سینه روش های جلوگیری و درمان آن ایجاد کنیم.

دلیل اصلی افتادگی سینه

در زیر سینه خانم ها یک چین وجود دارد  و هنگامی که سینه ها به سمت پایین افتادگی پیدا می کنند در ناحیه زیر سینه این چین ایجاد می شود که چین تحتانی سینه نام دارد. حال اگر نوک سینه از این چین پایین تر باشد گفته می شود افتادگی سینه اتفاق افتاده است.

عوامل موثر در افتادگی پستان

۱-بالا رفتن سن از دست دادن حالت ارتجایی پوست به مرور زمان

۲-شیر دادن به نوزاد

۳-تغییر وزن شدید در زمان کوتاه

۴-نداشتن تحرک و نداشتن تناسب اندام

۵-مسائل ژنتیکی

درمان افتادگی پستان

بسیار از خانم ها به دنبال زیبای در اندام خود هستند؛ زیرا داشتن اندام زیبا به آن‌ها اعتماد بنفس می ‌دهد و آن‌ها می توانند هر نوع لباسی که بخواهند به تن کنند. یکی از جراحی های پرطرفدار در جهان که هر روزه زنان زیادی را به خود جذب می کند، جراحی لیفت سینه یا همان ماستوپکسی است. این جراحی موجب می شود سینه های شل و افتاده خانم ها سفت و زیبا دیده شود. به طور دقیق می توان گفت ۹۰ درصدر از زنان دچار افتادگی سینه هستند و نیاز به جراحی زیبای دارند.

جراحی لیفت سینه برای چه کسانی توصیه می‌شود:

خانم هایی که دیگر قصد بارداری مجدد را ندارند، می توانند این جراحی را انجام دهند. زیرا بارداری و شیردهی باعث می‌شود دوباره سینه های بیمار به حالت اولیه خود بازگردد . بسیاری از زنان که از افتادگی نوک سینه رنج می‌برند می توانند با انجام جراحی لیفت سینه نوک سینه های خود را بالا بکشند. ممکن است بین دوسینه تقارن وجود نداشته باشد، می توان با این جراحی تقارن بین سینه‌ها را ترمیم کرد.
بهتر است قبل از انجام جراحی زیبایی لیفت سینه سونوگرافی و ماموگرافی انجام شود. زیرا در صورت داشتن بیماری زمینه ای این جراحی برای افراد به تا زمان درمان به تعویق می‌افتد. این جراحی برای افراد بالای ۲۰ سال تا ۶۰ سال انجام می شود.
بانوانی که که از داشتن سینه های با سایز بالا رنج می‌برند می توانند این جراحی را برای داشتن سینه های خوش فرم در سایز نرمال انجام دهند.

ایا افتادگی سینه با عمل پروتز درمان می شود؟

اگر سایز سینه بسیار کوچک باشد و افتادگی خفیفی داشته باشد امکان این موضوع هست. اما اگر افتادگی ناشی از بالا رفتن سن، بزرگ بودن سایز سینه، و شیر دادن باشد خیلی حتما باید جراحی لیفت سینه انجام شود و عمل پروتز جواب دهی ندارد.

ایا می توان با نخ لیفت سینه انجام داد؟

این روش بسیار دردناک و موقت است. ممکن است با این روش به نتیجه دلخواه نرسید و جواب دهی نداشته باشد. اکثرا لیفت سینه پیشنهاد می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات