جراحی پلک کرج

در جراحی پلک

جراحی پلک کرج

در جراحی پلک کرج با بلند کردن پوست و برداشتن چربی اضافی درعضلات پلک و دوخت دوباره ی پوست موقعیت پلک اصلاح گردیده و تاثیر چشم گیری در ظاهر فرد ایجاد می کند و دید بهتر، سبکی پلک را برای فرد به همراه می آورد. بعد از عمل جراحی پلک محل بخیه ها به مدت زمان دو الی سه ماه قرمز است و به مرور بی رنگ شده و از بین می رود. محل انجام عمل جراحی پلک به طور طبیعی پس از چندین سال از بین می رود. به دلیل این که جای محل دوخت روی خط چین قرار دارد وبرش در قسمت داخلی پلک زده می شود، هیچ گونه برشی روی پلک خارجی آشکار و واضح نمی باشد. جراحی پلک سر پایی می باشد، با بی حسی موضعی انجام داده می شود وبه بیهوشی عمومی نیازی نخواهد داشت.

جراحی پلک فوقانی

پلک های انسان به طور طبیعی در سنین بالای میان سالی یعنی در حدود چهل وپنج سالگی به بعد، در بعضی افراد شل شده روی مژه ها افتاده می شود و
چربی بیش از حد در پلک بالا یا پایین ، افتادگی وچین و چروک پلک ظاهر پیر و خسته را برای فرد به دنبال خواهد داشت .به طور کلی افتادگی پلک بیشتر ریشه
ارثی داشته و با نژاد هم رابطه ی مستقیم دارد اما در این خصوص فرد برای رهایی از چربی اضافی متصل به عضلات پلکو پوست شل و افتادگی پلک به جراحی پلک در کرج مراجعه می کند .

جراحی پلک تحتانی

این جراحی تحتانی یک عمل جراحی با هدف زیبایی می باشد که به درمان نیازی ندارد. برعکس جراحی پلک فوقانی که گاهی امکان دارد محدوده دید فرد راکم کند
و عمل جراحی پلک کرج برای به دست آوردن دید راحتر و واضح تر ضروری می باشد.پف وچربی افتاده در زیر پلک ریشه ارثی وخانوادگی دارد. و در سنین بالای میان سالی
کیسه چربی درست شده سبب می شود. که عضلات نگهدارنده پوست که دیگر پیر و ناتوان شده اند خاصیت ارتجاعی پوست را نتوانند حفظ کنند و شل وافتاده می شوند.
همچنین کیسه چربی موجود به صورت متورم در پایین پلک تحتانی ظاهر می شود.

مراحل جراحی پلک

با استفاد از ابزار جراحی دقیق انجام می‌شود و پس  از ان محل زخم با استفاده از بخیه‌های بسیار ظریف یا چسب بافتی به نحوی بسته خواهد شد که به ظاهر مد نظر خود برسید. این که چه مقدار از پوست اضافی، چربی‌ها یا عضلات پیرامون چشم باید از بین برود. از نظر پزشک در حین جراحی و معاینات قبل از عمل بستگی دارد. مواردی مثل ساختار عضلانی صورت، ساختار استخوانی و تقارن ابروهای شما از جمله عوامل تعیین کننده می باشند. اگر نیاز باشد جراح از لیزر کربن دی اکسید برای بهبود نتیجه و جوانسازی لایه‌ های سطحی پوست استفاده می‌ شود. تا چین و چروک‌های ظریف باقی مانده هم از بین برود.

عوارض

  1. مشکل در بستن چشم ها یا چشمک زدن(به طور موقت)
  2. درد و بی حس شدن
  3. ماندن جای زخم
  4. خشکی جشم
  5. تاری دید موقت
  6. خونریزی
  7. عفونت

مراقبت های پس از جراحی پلک

پزشک مربوطه مراقبت پس از جراحی پلک را برای بیمار مشخص می کند. بیمار پس از جراحی باید آنتی بیوتیم مصرف کند تا از بروز هرگونه عفونت جلوگیری شود. آنتی بیوتیک ها به صورت پماد و قرش تجویز می شود.
جراح از بیمار می‌خواهد تا به چشمان خود استراحت بدهد و به چشم ها فشار وارد نشود. تا چند روز بعد از عمل باید کمپرس سرد روی پلک‌ ها گذاشته شود. فعالیت جسمانی فرد باید به حداقل برسد تا کبودی، ورم، ناراحتی و عوارض پس از عمل به حداقل برسد.
بیمار بعد از ۲۴ ساعت می‌تواند بلند شود و حرکت کند. اما ورزش کردن یا بلند کردن اشیاء سنگین تا پس از گذشت حداقل یک هفته پس از جراحی ممنوع است. بخیه‌ ها جذبی بوده و پس از چند روز می‌افتد. بخیه‌ های غیرجذبی یک تا دو هفته پس از جراحی باید کشیده می‌شود.

هزینه جراحی پلک

عوامل مختلفی به هزینه جراحی بلفاروپلاستی بستگی دارد. مثل شدت افتادگی پلک، دستمزد پزشک، لوکیشن کلینیک و یا مطب، اینکه هر دو پلک پایین و بالا جراحی شود و یا فقط یک پلک. همچنین دارو های پس از عمل و ازمایش های قبل از عمل . دراین جراحی نیازی به بستری شدن نیست و پس از اتمام جراحی بیمار می تواند به منزل برود.

سوالات متداول

ایا می توان دو بار این جراحی را انجام داد؟

بله کسانی هستند که در سن کم و قبل از چین و چروک شدن صورت این جراحی را انجام داده اند. و سپس پس از گذشت چند سال و بالا رفتن سن مجدد متقاضی این جراحی هستند که می توانند انجام دهند.

نتیجه این جراحی تا چه مدت ماندگاری دارد؟

این جراحی به طور دائمی است و باعث می شود شما همیشه چشمان زیبا و جوانتری نسبت به قبل داشته باشید. اما به هر حال با بالا رفتن سن پوست و عضلات شل تر می شود و نمی توان
توقع روز های اول را داشت پس از گذشت چند سال.

آیا بلفاروپلاستی برای کسانی که سنشان بالا نیست هم مناسب است؟

به تازگی این جراحی در میان جوانان هم پرطرفدار بوده. و کسانی که پف چشم و یا افتادگی پلک دارند از سن پایین این جراحی را انجام می دهند. زیرا باعث زیبایی
صورت شده است و چشم ها لیفت می شود.

آیا جراحی پلک درد دارد ؟

شاید گمان کنید جراحی پلک به دلیل اینکه کنار چشم و نقطه حساس است درد دارد و خطرناک است. در صورتی که با توجه به گفته زیباجویان حداقل درد را داشته است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات