جراحی پلک در کرج

جراحی پلک در کرج

– جراحی پلک در کرج –

همه ی انچه در مورد جراحی پلک یا (بلفاروپلاستی) باید بدانید اینجا به شما ارائه داده می شود.

جراحی پلک در کرج (بلفاروپلاستی) برای زیبایی چشم ها انجام می شود و ظاهر چشم هارا بهبود میابد.این جراحی می تواند برای یکی از پلک های بالا یا و پایین یا هر دو انجام شود.

این عمل هم برای زیبا سازی اطراف چشم و هم برای درمان برخی مشکلات عملکر پلک انجام می شود.در این عمل پوست ها ی اضافه و چربی اطراف چشم، پلک پایین یابالا که در اثر بالا رفتن سن به وجود امده  نتیجه ان افتادگی چین و چروک و شل شدن پوست شده را بر می دارند.

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست؟

دلیل اصلی انجام این جراحی پوست های اضافه پلک و افتادگی پلک و اطراف چشم هاست. بلفاروپلاستی که گاهی لیف چشم هم به ان گفته میشود اطاف چشم را سفت می کند، چین و چروک ها برطرف می شود و باعث ظاهری جوان تر، و زیباتر می شود.

لازم به ذکر است که بلفاروپلاستی را نباید با عمل (پتوز) اشتباه بگیریم، تفاوت این دودر این است که در بلفاوپلاستی فقط چربی و پوست های اضافه ی اطراف چشم برداشته می شود. اما در جراحی (پتوز) تاندون ها و عضلات که وظیفه ان ها بالا نگه داشتن پلک است سفت می شود.

گاهی این جراحی برای از بین رفتن موانعی که باعث اشکال در بینایی می شود انجام می شود.

بلفاروپلاستی زیبایی

این جراحی برای اکثر افراد ضرورت پزشکی ندارد اما برای زیبایی انجام می شود.برای مثال وقتی پلک پایین یا پلک بالا در اثر بالا رفتن سن افتاده می شود و چربی در اطراف چشم ها تجمع می کنند، عضلات پلک ضعیف شده و در نتیجه باعث ایقفتادگی می شود افراد این جراحی را انجام می دهند تا زیبایی و جوانی را برای چهره خود به ارمغان اورند.

این جراحی باید حتما توسط متخصص انجام شود. متخصصانم ختلفی این عمل را انجام می دهند از جمله متخصصان گوش و حلق و بینی، چشم، و جراحان پلاستیک.

 

کاربرد های بلفاروپلاستی

 1.  برطرف کردن افتادگی و شل شدن و پف پلک ها

۲٫ برطرف کردن تورم و پف پلک پایین

۳٫ رفع چین و چروک و افتادگی،  شل شدگی پوست پلک بالا که زیبایی چشم را از بین می برد.

۴٫ درمان افتادگی در پلک که باعث مختل شدن بیتایی افراد می شود.

بهترین کاندیدا برای بلفارو پلاستی

بهترین افراد برای انجام این جراحی کسانی هستند که یا بر اثر بالا رفتن سن پلک و اطراف چشمشان دچار باعث افتادگی و شل شدن پوست شده. یا افرادی که به صورت ژنتیکی پلک های پف دار و افتاده ای دارند. که در هر دو مورد این مشکل از زیبایی افراد می کاهد.

دز نظر داشته باشید که این جراحی باعث جوان شدن و زیبایی می شود اما پس از جراحی پوست روند پیری خود را به همان فرایند قبل طی می کند.

به طور کل اگر توسط پزرشک ماهر و متخصص جراحی کنید و تمام نکات مراقبت های بعد از عمل را رعایت کنید نتیجه عمل بسیار عالی بوده و ماندگاری ان بین ۱۰ تا ۱۵ سال می باشد.

زیبایی چشم ها و اطراف ان

تحقیقاتی انجام شده که نشان می دهد چشم ها جزئی از صورت هستند. که از دیگر اجزا بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و در زیبایی صورت انسان تاثیر بسیار زیادی دارد. چشم های ما بیان کننده تمام عواطف و احساسات ما هستند. در زمان خوشحالی،تعجب،ناراحتی و غیره … اما با بالا رفتن سن  که با شل شدن عضلات و پوست اطراف چشم همراه است چشم ها حالت افتاده و غمگین به خود می گیرد که باعث از بین رفتن سر زندگی و شادابی چهره شما می شود.

در نتیجه جراحی بلفاروپلاستی نه تنها برروی چشم ها بلکه بر زیبایی تمام صورت تاثیر گذار است.

هزینه های جراحی پلک در کرج

. هزینه های ازمایش های قبل از عمل

.هزینه انجام جراحی

.هزینه مراقبت های بعد از عمل و دارو ها

زیبا جویان پس ار انجام عمل نیاز به بستری شدن ندارند و به همین دلیل هزینه ای ازین بابت پرداخت نمی کنند.

مراقبت های قبل از جراحی

یک روز قبل از اینکه به کلینیک جراحی مراجعه مراجعه کنید (خصوصا اگر قرار باشد با بی هوشی جراحی کنید) باید نکات زیر را رعایت کنید.

 1. از مصرف مسکن‌ هایی همانند ایبوپروفن، دارو های ضد انعقاد خون مثل اسپیرین یا هر داروی رقیق کننده خون از ۱ تا ۲ هفته قبل خودداری کنید.
 2. قبل از مراجعه به کلینیک از هیچ گونه لوازم اریشی و بهداشتی استفاده نکنید. و صورت خود را کاملا بشویید سپس به کلینیک مراجعه کنید.
 3. اگر دارویی دارید که مصرف ان ضرورت دارد صبح همان روز جراحی با مقدار کمی اب مصرف کنید.
 4. برای بعد از عمل خود همراه در نظر بگیرید تا کمکتان کند به منزل باز گردید و از شما مراقبت بشود.

دستورات پس از جراحی پلک در کرج

هنگامی که جراحی به اتمام می رسد محلی که بخیه زده شده را چرب می کنند  و برای یعضی افراد پانسمان می شود.
امکان دارد چند ساعت بعد از پایان جراحی احساس کشیده شدن پوست پلک و یا درد خفیف داشته باشید. که اصلا جای نگرانی نیست چون با مسکن هایی که پزشک تجویز کرده برطرف می شود.
به منظور کم شدن ورم و کبودی، تا چند روز اول هنگام خواب چند عدد بالش زیر سرتان قرار دهید به صورتی که سرتان بالا تر از بدن قرار بگیرد.
اگر احساس کردید درد شدید دارید با پزشک معالج خود تماس بگیرید.
میزان کبودی و ورم در افراد مختلف متغیر است اما در هفته اول به اوج خود می رسد و پس از گذشت ۲ تا ۱ ماه کاملا از بین می رود.

مراحل عمل جراحی

در طی انجام عمل شکاف ظریفی در قسمت گودی پلک بالا و  در پلک پایین مقداری پایین تر از مژه ها ایجاد می شود به صورتی که پس از عمل جای برش ها قابل مشاهده نباشد. چربی و پوست اضافه برداشته میشود. سپس محل رخم یا با استفاده از چسب بافتی و یا بخیه های ظریف بسته می شود.

دوره نقاهت بعد ازعمل

پس از جراحی پزشک با استفاده از انتی بیوتیک موضعی و تجویز قرص انتی بیوتیک از خطر عفونت محل زخم جلوگیری می کند.معمولا نیازی به پانسمان کامل چشم ها نیست.

 • در ساعات پس از عمل تا ۲۴ ساعت توصیه می شود ساعتی ۱ بار از کمپرس یخ استفاده کنید. تا در حد امکان از تورم و کبودی جلوگیری شود.
 • در ۲۴ ساعت دوم هر چند ساعت یکبار از کمپرس اب سرد استفاده کنید.
 • برای خوب پیش رفتن فرایند بهبود پس از روز دوم کمپرس گرم استفاده شود.
 • دارو های مسکن باید زیر نظر پزشک مصرف شود و پزشک معالج با توجه به شرایط زیبا جوی مراجع مسکن تجویز می کند.
 • برای ساعات پس از جراحی باید توقع ناراحتی خفیف را داشته باشید زیرا هر چند این جراحی سرپایی وکوچک می باشد. اما به هر حال شما عمل جراحی انجام دادید.

البته جای نگرانی نیست و عوارض بعد از عمل پس از چند روز رفع می شود.

کبودی، قرمزی، و تورم در چند روز اول عادی هستش و سریعا با پایان می رسد. و تا زمان بهبودی کامل مجاز به استفاده از هیچ گونه لوازم ارایشی در ناحیه و اطراف چشم نیستید.

بلفاروپلاستی پلک بالا

برای جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا دقیقا روی خط پشت پلک برش ایجاد می شود و پوست افتاده و چربی اضافه برداشته می شود. و پوست پلک به سمت بالا کشیده می شود تا چشم ها فرم بهتری داشته باشد و به سمت پایین و افتاده نباشد. و در انتها محلی که برش ایجاد شده را بخیه می زنند.

عوارض بلفاروپلاستی

از مهم ترین عوارض این جراحی بسته نشدن کامل پلک ها در روز های نخست پس از عمل هست. در این مدت باید در طول شب ها از بخور، قطره و پانسمان چشم استفاده کنیم برای جلوگیر از خشک شدن چشم ها.

 • سایر عوارض:
 1. دو بینی
 2. عفونت
 3. برنداشتن کامل پوست اضافه
 4. بی حس شدن پلک ها
 5. جای زخم واضح

برای جراحی پلک افرادی که به طور منظم استعمال دخانیات دارند و سیگار مصرف میکنند توصیه میشود که چند وقت قبل و بعد عمل استفاده نکنند زیرا در روند بهبودی اختلال ابجاد می شود.

نتایج خوب عمل بلفاروپلاستی

در صورتی که عمل رضایت بخشی داشته باشید و جراح همان طور که باید عمل بلفاروپلاستی را انجام داده باشد نتایج خوبی دارد مثل:

 • نتیجه عمل تا سال های طولانی ماندگار است و از بین نمی رود. گاها تاثیر ان تا اخر عمر هم می تواند باشد
 • میدان دید بهتری خواهید داشت.
 • چشم تاثیر زیادی بر زیبایی صورت دارد، به همین دلیل با انجام این جراحی به شدت اعتماد به نفستان بالامی رود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات