جراحی پلک(بلفاروپلاستی)

در جراحی پلک

جراحی پلک یا جراحی بلفاروپلاستی:

جراحی پلک(بلفاروپلاستی) به اصلاح افتادگی، پف و یا چروک پلک ها و بیرون زدگی کیسه های چربی دور چشم گویند. این شرایط وقتی به وجود می آید که چربی در لایه های ماهیچه وارد می شود.جراحی پلک (BLEF-uh-roe-plas-tee) یک نوع جراحی است که پلک ها را زیبا می‌کند. و ممکن است شامل حذف پوست، عضلات و چربی اضافی باشد. همانطور که سن بالا می‌رود، پلک‌های شما کشش دارند و عضلات پشت آن‌ها ضعیف می‌شوند. در نتیجه، چربی بیش از حد ممکن است در بالای و زیر پلک‌ها جمع شود. و باعث تضعیف ابروها، چسبیدن به لپه های بالا و کیسه های زیر چشم شما می‌شود.جراحی پلک بلفاروپلاستی

جراحی پلک(بلفاروپلاستی)

افتادگی پلک ها با برداشتن پوست عضله و چربی اضافی، اصلاح می شود که این عمل را بلفاروپلاستی گویند . برای جراحی بلفاروپلاستی روی پلک پایین، شکاف یا برش برای برداشتن چربی و پوست، درست در زیر مژه های پایین، پنهان است. اگر چه باید در نظر داشت جراحی پلک(بلفاروپلاستی) ، چین‌های کنار چشم (خطوط پنجه کلاغی) را اصلاح می‌کند ولی جراحی پلک نمی تواند هاله سیاه دور چشم را محو کند.

روش دیگر از طریق ملتحمه است که فقط چربی پلک پایین را بر می دارد و در موارد خاص انجام می شود.

تاثیرات افتادگی پلک

  • از دست دادن شادابی چهره  و  پیر نشان دادن صورت افرادی که دچار عارضه افتادگی پلک هستند
  • کاهش میزان بینایی به دلیل افتادگی پلک فوقانی که باعث کاهش میدان دید میشود

انتخاب پزشک متخصص

یکی از نکات مهم که همه کسانی که میخواهند جراحی بلفاروپلاستی انجام دهند باید به ان توجه کنند این است که، باید تحقیق و پرس و جو کنند تا پزشک ماهر،مجرب و متخصص پیدا کنند. زیرا چشم جز بسیار حساس و مهمی است و در زیبایی صورت نقش بسزایی دارد. بودند افرادی که پیش پزشک کم تجربه این جراحی را انجام داده اند و نتیجه ان جای بخیه و ظاهر ناخوشایند چشم هایشان بوده است . در نتیجه در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات