تزریق بوتاکس

در جراحی زیبایی

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک نوع سم تولید شده به وسیله باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است و استفاده بیش از حد از این سم باعث یک نوع مصمومیت غذایی به نام بوتولیسم میشود. از یزرگترین عارضه تزریق بوتاکس میتوان به فلج شدن اشاره کرد که دانشمندان توانستند از این عارضه راهی مفید و درست به وجود بیاورند. تزریق مستقیم مقدار بسیار کم و رقیق شده این سم به برخی عضلات خاص باعث فلج و  ضعیف شدن  آن عضلات می گردد. بوتاکس (Botox) توسط کمپانی Ipsen و Allergan تولید می شود .تزریق بوتاکس یک روش مطمئن و کم هزینه برای جلوگیری از پیشرفت چروک‌های صورت است.

 

تزریق بوتاکس نامداری

موارد تزریق بوتاکس:

۱٫درمان خطوط عرضی پیشانی

۲٫خط اخم بالای بینی

۳٫چین و چروک های اطراف چشم (Crow`s feet)

۴٫چین و چروک روی بینی

۵٫همچنین بوتاکس باعث بالا رفتن خفیف گوشه خارجی ابروها می شود .(Chemical brow lift)

۶٫ کاهش میزان تعریق در کف دست‌‌ها یا زیر بغل در برخی موارد استفاده میشود

۷٫از بوتاکس برای درمان لوچی، بلفارواسپاسم، میگرن مزمن و دیستونی

۸٫درمان چین و چروک عرضی و عمودی ناحیه گردن، چین و چروک لب فوقانی و گوشه های دهان و … اشاره کرد.

ماندگاری بوتاکس

تاثیرات بوتاکس تا شش ماه وجود دارد که این مدت با توجه به سیستم بدنی فرد و  بستگی به عمق و میزان چروک ها، ناحیه ی تزریق و همچنین سن آن ها تغییر میکند و با بازگشت فعالیت عضلات ، خطوط چین و چروک ها دوباره ظاهر می شوند و نیاز به تزریق مجدد است.

عوارض بوتاکس صورت

کبودی موقت از شایعترین عوارض جانبی بوتاکس است، در برخی افراد امکان داردسر دردهایی ایجاد کند که در ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق به پایان می رسند.
اگر تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص و در نواحی تعریف شده  ممکن است خطرات جبران ناپذیری داشته باشد و از موارد شایع آن می توان به افتادگی پلک اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
مطالب مشابه

نظرات