بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

با بالا رفتن سن، پوست صورت دچار تغییراتی در تازگی، رنگ و ضخامت می شود. و حالت جوانی و شادابی خود را کم کم از دست می دهد.
به ندرت چروکها ظاهر شده و نخستین تغییر را میتوان در ناحیه پلک ها دید.یکی از دلیل های اصلی افتادگی پلک ، نازک بودن پوست می باشد.
هنگامیکه بیماران از پف زیر چشم ، چروکهای فراوان و افتادگی پلک  ها رنج می برند. نیاز به جراحی زیبایی پلك دارند وگرنه این کار نباید انجام شود.
عمل بلفاروپلاستی منظره چشم را هشت تا ده سال جوانتر می کند.

بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپلاستی صرفا یک جراحی زیبایی است که انجام ان ضرورتی برای همه افراد ندارد. اما کسانی که به این جراحی نیاز دارند و دچار افتادگی پلک و شل شدن پوست شدند. با انجام این جراحی تغییرات بسیار مثبتی در چهره شان ایجاد می شود. اما در برخی اوقات بلفاروپلاستی جنبه درمانی دارد، زمانی که انقدر افتادگی پلک ها شدید باشد که در بینایی فرد اختلال ایجاد شود. به طور کل بلفاروپلاستی تا حدود زیادی باعث زیبایی چشم ها می شود چه در افرادی که به دلیل بالا رفتن سن دچار افتادگی و شل شدن پوست شدند و چه در افرادی ژنتیکی دچار پف چشم و افتادگی پلک هستند. این جراحی یک عمل راحت و سرپایی است که حداکثر ۲ تا ۳ ساعت به طول می انجامد.

 

عوارض بلفاروپلاستی

 • در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنید. حتما نمونه کارهای قبلی را مشاهده کنید و با مشاوره و آگاهی تصمیم بگیرید. در صورتی که جراح نتواند عمل را به خوبی به سرانجام برساند، افتادگی پلک، تاری دید و عوارض غیر قابل جبرانی دارد.
 • از دیگر عوارض احتمالی بلفاروپلاستی خشکی چشم، خارش ناحیه اطراف چشم، آسیب به عضله پلک، ناتوانی در بستن چشم ها و پلک زدن می باشد.
 • به دلیل منطقه حساس پشت چشم اگر پزشک متخصص نباشد بینایی فرد دچار اختلال می شود.
 • مهم ترین عارضه ای که جراحی لیفت پلک دارد جای زخم و بخیه آن می باشد.

مراحل بلفاروپلاستی

زمان جراحی، برش‌ هایی روی خطوط طبیعی پلک در زیر شکاف پلک بالا و مقداری پایین‌تر از مژه‌های پلک پایینی ایجاد می‌ کنند. این برش‌ها طوری ایجاد می شود که پس از بهبودی، به هیچ عنوان قابل مشاهده نباشد. قبل از ایجاد کردن برش‌ها، هنگامی که روی تخت جراحی دراز کشیده‌اید، پزشک به دقت محل‌ هایی از پلک که باید بالشتک‌های چربی‌ و پوست اضافه برداشته شود را مشخص می‌کند. سپس هنگام جراحی جاهایی که علامت خورده بریده شده، پوست و چربی که باعث افتادگی شده را بر می دارند سپس طوری بخیه می زنند که جای بخیه روی صورت نماند.  و پس از اتما جراحی پانسمان شده تا زخم ها بهبود یابد.

راه حل درمانی افتادگی پلک چیست؟

در مورد پلک پایین ، اگر شلی پوست دارید همراه با گود افتادگی حلقه چشم دارید. می‌توان در مراحل اول با تزریق چربی در حلقه تحتانی چشم، ظاهر پلک را التیام داد و
در مراحل جلوتر و پیشرفته‌تر از جراحی پلک کمک گرفت .در مورد پلک فوقانی اگر در مراحل اول تغییرات بافت های چشم باشد.
می‌توان  توسط تزریق بوتاکس و بالابردن قسمت خارجی ابروها ، افتادگی خفیف پلک‌ ها را به صورت موثر بهبود کرد
ولی هنگامی که تزریق بوتاکس تاثیر کاملی نداشته باشد و میزان افتادگی و شلی پوست پلک فوقانی زیاد باشد باید از این روش استفاده کرد.

کاربردهای جراحی پلک

 • درمان کردن افتادگی پلک که دلیل ان سنگینی پوست اضافه است. و موجب اختلال در بینایی افراد می‌شود.
 • درمان چین و چروک های بالای چشم که خط بالای پلک را محو می کند.
 •  بزرگ تر شدن چشم و بیشتر دیده شدن سفیدی چشم
 • از بین رفتن خطوط و چین و چروک های اطراف چشم
 • برطرف کردن پف چشم و افتادگی پلک بالا
 • از بین رفتن شل شدگی و پف زیر چشم

 

نقاهت بعد از جراحی پلک

پس از جراحی پلک در کرج، پزشک بر نواحی مورد نظر آنتی بیوتیک موضعی قرار می‌دهد تا خطر عفونت‌ها به حداقل برساند. عموما در این جراحی ااز پچ‌ها یا پانسمان‌های کامل چشم استفاده نمی کنند.

 • در روز اول پس جراحی باید هر یک ساعت (در زمان بیداری) به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده شود. این کار باعث می‌شود که تا حد ز یادی از تورم و کبودی‌ها جلوگیری شود.
 • در روز دوم دیگر نیازی نیست هر یک ساعت یکبار باشد، هر چند ساعت یکبار به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • برای بهتر شدن زخم و سریع شدن روند بهبودی، توصیه می شود بعد از ۴۸ ساعت از کمپرس گرم استفاده کنید.

نتایج جراحی زیبایی پلک

محل برش‌ها بعد از جراحی پلک قرمز و تحریک شده، می شود ودر برخی افراد برآمدگی کوچکی نیز وجود دارد .محل زخم ناشی از جراحی پلک با گذشت زمان صاف و کم رنگ می شود.
کنار چشم‌ها در طول دوران بهبود پس از جراحی پلک ورم می‌کند و تغییر رنگ می‌دهد ،البته این نشانه ها کم کم محو میشود . اگرچه شدت کبودی و تورم در هر بیمار با دیگری فرق دارد ،
اما این نشانه ها ظرف یک یا دو هفته از بین می رود .

هزینه عمل بلفاروپلاستی

به علت اینکه هدف از انجام بلفاروپلاستی زیبایی است معمولاً هزینه‌ های ناشی از آن تحت بیمه‌ های خدمات درمانی نخواهد بود.
هزینه‌ های یک جراحی زیبایی و درمانی برای مردم و متقاضیان حائز اهمیت خواهد بود. زیرا می‌تواند در تصمیم آن‌ ها نقش به مهمی را ایفا کند
در نتیجه هزینه‌ های بلفاروپلاستی هم مورد توجه بیماران خواهد بود. هیچوقت نمی‌توان برای جراحی های جراحی زیبایی یک قیمت و هزینه‌ای ثابت مشخص کرد
زیرا عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند در هزینه‌ های نهایی تأثیر گذار باشد. مثل میزان تخصص و تجربه جراح زیبایی، محل انجام عمل جراحی، هزینه نسخه‌ها و داروهای تجویز شده برای بیهوشی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات