ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی چیست؟

۱-ماموپلاستی روشی برای کوچک کردن سینه و تخلیه چربی های سینه و بالا کشیدن سینه ها می باشد که برش های کوچکی در سینه ایجاد خواهد شد و بعد از برداشتن پوست و چربی اضافی و بالا کشیدن سینه ها مجددا بازسازی می شود . را ه دیگری جهت این کار وجود دارد که لیپوساکشن سینه می باشد . لیپوساکشن سینه تنها در مواقعی که  فقط چربی وجود داشته باشد و سینه پوست اضافه نداشته باشد استفاده میگردد. تکنیک های مختلفی در ماموپلاستی برای تغییر سایز سینه وجود دارد که بنا به درخواست بیمار و مشورت پزشک جراح صورت می گیرد .
۲- برای جراحی زیبایی سینه بیهوشی عمومی صورت می گیرد و برای کاهش استرس بیمار داروهای تسکین دهنده زریق می شود .
برش در جراحی ماموپلاستی یا جراحی زیبایی سینه برای کوچک کردن سینه شامل موارد زیر می باشد :

۱-برش تی معکوس
۲-برش دور تا دور سینه
۳-برش دور سینه و خط عمودی تا شیار زیر سینه

عمل ماموپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

۱٫مامو پلاستی کاهشی                                                            ۲٫مامو پلاستی افزایشی(پروتز) 

۱٫ابن جراحی برای کسانی مناسب است که سینه بیش از حد بزرگی دارند و از ان رنج می برند.

گاها در سنین بالاتر این جراحی جنبه درمانی دارد زیرا باعث درد در قسمت شانه ها و قفسه سینه می شود به دلیل وزن بیش از حد سینه.

این جراحی برای کسانی که دچار افتادگی سینه بر اثر بزرگ بودن سینه شدند هم انجام می شود.

برخی افراد هم دچار عدم تقارن سینه هستند، این جراحی برای انها هم کمک کننده است.

امکان داردفردی مشکلی با سایز سینه نداشته باشد اما دچار شل شدگی و افتادگی شده باشد این جراحی در این شرلیط هم کمک کننده است. اما جراحی بالا کشیدن سا لیفت سینه همیشه کاهش سایز را به همراه دارد.

۲٫ماموپلاستی افزایشی برای کسانی است که سینه های  کوچک دارند و قصد حجم دهی دارند. در این جراحی،با فقط یک برش زیر سینه پروتز در سایز دلخواه جای گذاری می شود.

نقاهت بعد از ماموپلاستی

بعد از اتمام جراحی ماموپلاستی در محل برش پانسمان قرار داده می شود . در برخی  موارد بانداژ و یا سوتین برای کم شدن ورم سینه به بیمار داده خواهد شد وبرای تخلیه خونابه درن زیر پوست کار گذاشته خواهد شد که خون اضافه را خارج خواهد کرد .

نتیجه جراحی زیبایی سینه طولانی مدت خواهد بود . با بدست آوردن سایز ایده آل سینه اعتماد به نفس خود را بدست خواهید آورد و از درد و محدودیت فارغ خواهید شد.اما با گذشت زمان و پیری شکل سینه تغییر خواهد کرد. بعد از جراحی زیبایی سینه بیمار به مدت سه ماه باید از سوتین استفاده کند. و سوتین باید دارای استانداردهایی باشد و به سینه فشار وارد نکند.

عوارض جراحی ماموپلاستی چیست؟

مثل هر جراحی دیگر، ماموپلاستی هم خطرات و عوارضی دارد. که البته برخی از آن ها را می توان با رعایت نکات و روش های مراقبتی به حداقل رساند. به این دلیل انتخاب پزشک متخصص و مجرب که با روش های صحیح جراحی شما را به فرم سینه های مطلوب برساند. و نیز توجه به مراقبت های بعد از عمل بسیار حائز اهمیت می باشد.
یکی از نتابج عمل جراحی مامو پلاستی، باقی ماندن جای زخم ها برای مدت طولانی روی پوست مراجعه کننده است. و نیز امکان دارد مشکلات دیگری مثل قرمزی، برجستگی، گوشت اضافه ویا خارش در محل زخم ایجاد شود که بسیاری از این موارد به بدن فرد و نوع پوست بستگی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات