تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

می توان گفت تقریباً همه قادر به انجام تزریق ژل لب هستند. با این حال نمی توان اهمیت تاریخچه پزشکی بیمار و هم چنین فرم چهره و معیارهای زیبایی شناختی و هم چنین امکان انجام تغییرات مناسب را نادیده گرفت. با در نظر گرفتن این موارد است که می توان انتظار عملی موفقیت آمیز را با توجه خواسته بیمار داشت.

 • تزریق ژل لب فقط و فقط باید توسط متخصص پوست و مو و یا جراح متخصص پلاستیک صورت پذیرد، چرا که هرچند شاید عمل ساده به نظر رسد، ولی فقط پزشک متخصص می تواند عارضه های ناخواسته و  کوچکی که امکان دارد در طول تزریق ژل لب بوجود آید را به سادگی کنترل کند.
 • پزشک زیبایی باید به بیمار آگاهی های لازم را در رابطه با انواع ژل ها ، انواع شیوه تزریق ژل لب ، مدت ماندگاری ژل لب و هم چنین عوارض محتمل آن بدهد و در کنار آن، از ژل های دارای تاییدیه FDA و هم چنین وزارت بهداشت ایران استفاده کند. خود بیمار نیز باید حتما نام ژل مصرفی را در یاد داشته باشد.

انواع ژل لب

 ژل لب موقت

پر استفاده ترین و پرطرفدارترین ژل لب موقتی، “هیالورونیک اسید”  می باشد.
ژل مذکور با گذشت زمان جذب بدن خواهد شد، به همین علت نیازمند تمدید ۶ ماهه تا یکساله است.
“هیدروکسی آپاتیت” نیز ماندگاری ۱ تا ۲ ساله دارد می تواند به عنوان  ژل لب موقت استفاده شود.
از مزیت های بزرگ این نوع ژل ها این است که در صورت عدم رضایت از نتیجه تزریق ژل لب، به سادگی می توان با تزریق یک آنزیم خاص، تاثیر آن را محو کند.

ژل لب طولانی مدت

اولین نکته که باید در رابطه با این نوع تزریق لب به یاد داشته باشید این است که در صورت تزریق و عدم رضایت امکان جبران وجود نخواهد داشت. بنابراین این روش بالاخص برای اولین تزریق توصیه نمی شود. چرا که علاوه بر برگشت پذیر نبودن پروسه، امکان بروز عوارض آلرژیک و هم چنین ایجاد گرانولوم در این مورد بالاست.

تزریق ژل لب درد ندارد

شما در هنگام تزریق ژل لب درد زیادی حس نخواهید کرد، چرا که مخلوطی از دوزهای لیدوکایین ضد درد، با ژل موجود در سرنگ مخلوط خواهد شد. بنابراین عصب لب بی حس می شود و درد به شدت کاهش می یابد.

پیش از تزریق ژل لب
 • حتی المقدور از مصرف داروهایی با خاصیت ضد انعقاد خون، امگا۳ و ویتامین E
  و همچنین از مسکن های دی پیریدامول، ژلوفن، آسپرین و ناپروکسن جدا خودداری کنید.
 • سعی کنید برای آمادگی لبها از کمپرس آب سرد استفاده کنید.

آیا تزریق ژل به لب خطرناک است؟

تزیق ژل به لب می توان گفت از کم خطر ترین روش های زیبایی می باشد. به طوری که نیاز به مراقبت زیادی ندارد و پس از تزریق کاملا می توانید به روال عادی زندگی خود ادامه دهید.
شما تنها کاری که باید قبل از تزریق ژل به لبانتان انجام دهید و بسیار تصمیم مهمی هم هست این است که مرکز و یا کلینیک معتبری را برای تزریق انتخاب کنید. به دو دلیل این موضوع حائز اهمیت می باشد:

۱٫ در صورتی که ژل نا مرغوب و یا غیر اصل به لب شما تزریق کنند لب ها دچار عفونت و ورم شدید می شود. که در این صورت چاره ای جز تخلیه ژل نخواهید داشت. همچنین اثرات مخرب و جبران نا پذیری هم روی صورت شمت به جا می ماند. در صورت تزریق ژل نا مرغوب در بهترین حالت ژل در لبانتان گوله پوله می شود . در لب حل و جذب نم شود.
در نتیجه هنگام مراجه به پزشک برای تزریق دقت داشته باشید از چه بذندی برای شما استفاده می کنند. و اینکه در حضور شما بسته ژلباز شود تا از اکبند بودن و اصل و غیر اصل بودن ان اطمینان حاصل کنید.

 

مراقبت های پس از تزریق ژل لب
 • تا جای ممکن در معرض گرمای زیاد قرار نگیرید.
 • حتی المقدور مصرف نوشیدنیهای الکلی را به حداقل برسانید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل ورزش های سنگین نکنید.
 • تا حداقل یک ساعت پس از انجام تزریق از خوردن و آشامیدن بپرهیزید تا تاثیرات بی حسی از بین رود.
 • عموماً بین یک تا سه روز پس از تزریق ، تورم لبها محو میشود، در غیر این صورت باید به پزشک متخصصتان مراجعه کنید.
 • به طور عمومی نیاز به استراحت خاصی ندارید و بلافاصله می توانید به کارهای روزمره خود بازگردید.
 • هم چنین احساس طبیعی لب خود را خواهید داشت.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
این پست توصیه می شود

نظرات