ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی در کرج- یک روش لاغری موضعی شکم است. در این عمل با از بین بردن پوست و  چربی های  اضافی و سفت کردن عضلات شکم، چربی های شکم از بین می برند و در پایان پوست شکم را میکشند، و در قسمت زیر شکم بخیه می زنند و با انجام این عمل شکمی صاف و بدون برامدگی و چین خوردگی خواهید داشت.

شکم به دلیل چاق و لاغر شدن ، بارداری و از دست دادن خاصیت ارتجاعی کشیده می شود. و شکل اولیه خود را از دست می دهد و بافت مناسب با حال جدید پوست را ایجاد می کند. به این دلیل شل شدگی، افتادگی پوست و چین خوردگی به وجود می ابد.

جراحی ابدومینوپلاستی مناسب برای چه کسانی است؟

 1. کسانی که چاقی مفرد یا اضافه وزن داشتند و حالا به دلیل کاهش وزن دچار افتادگی و چروک پوست شدند.
 2. افرادی که لیپوماتیک انجام دادند و به دلیل کاهش سایز زیاد، دچار شل شدگی پوست شدند.
 3. افرادی که بر اثر افزایش سن دچار چین و چروک در ناحیه شکم شدند.
 4. افرادی که پس از بارداری دچار شل شدگی پوست شدند.
 5. کسانی که می خواهند به اندام دلخواه برسند.

 

چه کسانی برای عمل ابدومینوپلاستی مناسب نیستند؟

 • افرادی که سابقه انجام جراحی شکم داشته اند.
 • مبتلا به بیماری ها و یا شرایط خاص پزشکی مثل دیابت و یا بیماری های قلبی می باشند.
 • اشخاصی که مشکلات مربوط به سیستم انعقاد خون را دارا هستند.

تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

در عمل لیپوماتیک فقط چربی های بدن از بین می رود، شل شدگی و چین و چروک پوست از بین نمی رود. در عمل لیپوماتیک عضلات شکم سفت نمی شود و حتی شاید پوست شکم به خوبی جمع نشود.
اما در ابدومینوپلاستی ظاهر شکم کاملا تغییر کرده می کند.

انواع ابدومینوپلاستی و مراحل انجام ان

ابدومینوپلاستی کامل

ابدومینوپلاستی در کرج مناسب افرادی است که نیاز به نغییر و تحول زیادی دارند. در این روش برش از ناحیه زیر شکم شروع می شود تا دور تا دور استخوان لگن. با انجام این جراحی ناف کاملا جا به جا می شود، و پوست به سمت پایین کشیده می شود. تا عضلات زیر سینه تا زیر شکم سفت شود.

ابدومینوپلاستی جزئی

در روش جزئی ابدومینوپلاستی در کرج برش ها کوتاه تر و کوچک تر می باشند. این جراحی بیشتر بر روی کسانی انجام می شود که ذخایر چربی و موضع چاقی در آن ها در زیر ناف می باشد. در طی این روش، به احتمال خیلی زیاد ناف را جابه جا نمی کنند و پوست شکم بین خط برش و ناف مورد جراحی قرار گرفته و مقدار اضافی آن برداشته می شود.

ابدومینوپلاستی معکوس

گاها به تشخیص پزشک مانند کاهش وزن ناگهانی و زیاد و یا داشتن پوست اضافی در قسمت بالایی شکم، نوع دیگری از این جراحی انجام می شود که به آن ابدومینوپلاستی معکوس می گویند. در این عمل برشی از زیر استخوان سینه ایجاد شده و پوست به جای آن که به سمت پایین کشیده شود به سمت بالا کشیده شده و بافت های اضافی از این ناحیه برداشته می شود.

در ابدومینوپلاستی کامل این موارد انجام می شود:

 1. انجام برش در سر تا سر شکم و پهلو ها
 2. جدا کردن ناف از بافت اطرافش
 3. جدا کردن پوست از شکم
 4. همتراز کردن عضلات شکم
 5. دراوردن چربی ها
 6. برش برای تعبیه جای قرار گرفتن ناف
 7. به هم رساندن پوست و بخیه زدن

ابدومینوپلاستی جزئی

 • پوست را می کشند و به هم می رسانند سپس بخیه می زنند.
 • برشی از سر تا سر زیر شکم ایجاد می شود.
 • پوست از دیواره شکم زیر ناف جدا می شود.
 • چربی های اضافه برداشته می شود.

شاید این جراحی را به شکل دیگری هم انجام دهند که توسط لوله کاندولا انجام می شود اما بستگی به میزان چربی، افتادگی پوست و شرایط بدنی دارد. ابدومینوپلاستی جزئی بیشتر روی عضله زیر شکم تمرکز دارد و کسانی که نیاز به تقویت عضلات شکم نداند و فقط میخواهند فرم دهی داشته باشند انتخاب خوبی است. معمولا در ابدومینوپلاستی جزئی سفت شدن عضلات شکم کمتر است و ناف را جا به جا نمی کنند . همچنین جای برش و زخم هم کمتر است و در نتیجه دوره نقاهت کمتری هم خواهد داشت.

بعد از عمل ابدومینوپلاستی در کرج رعایت چه نکاتی ضروری است؟

 1. بستن شکم بند یا پوشیدن گن های مخصوص در تمام مدت شبانه روز حداقل به مدت ۲ ماه ( جز در موارد استحمام). شکم بند باید شکلی بسته شود. که در قسمت تحتانی ، محل برش و ناحیه عانه را بپوشاند.
 2. بیمار باید به طور منظم راه رفته و در حین استراحت هم، پاها را مرتب حرکت دهد.
 3. پرهیز از کشیدن سیگار و انجام تنفس عمیق به طور متناوب
 4. نوشیدن مقدار فراوان مایعات در طول روز
 5. مراقبت دقیق از محل درن ها
 6. مصرف مولتی ویتامین روزانه

مینی ابدومینوپلاستی

اگر که نیاز به برداشتن حجم خیلی کمی پوست و چربی باشد، این نوع ابدومینوپلاستی از طرف پزشکان پیشنهاد می شود. در این روش، پوست و چربی اضافی از زیر ناف برداشته می شود، که عموما با لیپوساکشن نیز همراه است. پس از پایان جراحی، اسکار منحنی شکلی بر روی شکم و بالای خط رویش مو دیده می شود. که به مراتب کوتاه تر از اسکار جراحی به روش استاندارد می باشد.

ابدومینوپلاستی اطراف شکم

این روش از جراحی برای کسانی مناسب است که چاقی ان ها تنها در قسمت شکم نیست. و تجمع چربی در قسمت پشت و پهلو ها هم هست. با ابدومینوپلاستی می توان پوست اضافه ای هم که به دلیل برداشت چربی به وجود امده را از بین برد و حذف کرد. برای لاغری اطراف شکم از روش هایی مثل لیپوماتیک هم می توان استفاده کرد اما در این روش های جراحی دیگر نمی توان شل شدگی پوست و پوست اضافه را از بین برد به همین دلیل اگر اضافه وزن زیادی داشته باشید پس از لیپوماتیک امکان دارد پوست شما دچار افتادگی شود.

 ابدومینوپلاستی چه زمانی موثر نیست؟

هنگامی که اضافه وزن داشته باشید نمی توان تنها به به جراحی ابدومینوپلاستی اتکا کرد و این جراحی به هیچ عنوان نمی تواند جای ورزش و رژیم غذایی را بگیرد. باید جراحی و ورزش و رژیم مکمل یکدیگر باشند. همچنین از لحاظ پزشکی ابدومینوپلاستی روشی دائمی است اما شما باید از نوسان وزن خود جلوگیری کنید تا نیاز نداشت باشید برای بار دوم جراحی کنید. پس از جراحی باید یک برنامه ریزی ورزشی و غذایی معمولی مناسب داشته باشید. به همراه همه اینا باید توجه داشته باشید که اگر قصد بارداری دارد ابدومینوپلاستی انجام ندهید بهتره زیرا بدن به حالت قبل باز می گردد و تاثیرات جراحی از بین می رود.

مراحل ابدومینوپلاستی در کرج چیست؟

 • در مرحله نخست جراحی، پوست اضافی بین شکم و ناحیه خصوصی برداشته می شود و به یک برش پنهانی در زیر شکم منجر خواهد شد.
 •  قسمت دوم جراحی، عضلات شکم را ب هم نزدیک‏ می ‏کنند تا ظاهری ان از حالت افتادگی خارج شود و سفت و عضلانی باشد.
 • و در اخر چربی‏ های شکم و اطراف ان را به روش لیپوماتیک تخلیه می کنند.

 

 

عوارضی که احتمال دارد پس از ابدومینوپلاستی بروز دهد:

 • امکان دارد چربی ها به شکلی برداشته شده باشند که ناهمواری ایجاد شده باشد.
 • ازبین رفتن یا کم شدن حساسیت پوست
 • به جا ماندن اسکار زخم و بخیه
 • ورم و کبودی پس از جراحی
 • برداشتن بیش از حد پوست
 • بخیه زدن نادرست
 • ترومبوز وریدی
 • درد های ممتد
 • خونریزی
 • عفونت

البته تمام این عوارضی که نام برده شد وابسته به پزشک معالج شما می باشد که تا چه اندازه در کار خود ماهر باشد.
اگر برای جراحی پزشک مجرب و متخصص انتخاب کنید احتمال بروز این عوارض بسیار کم می باشد.

ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن چه تفاوتی دارد؟

انجام جراحی بین این دو روش متفاوت می باشد. برای انجام لیپوساکشن بعد از بیهوش کردن ابتدا برش های كوچكی در ناحیه ی مورد نظر ایجاد می شود سپس یك لوله نازك و توخالی از میان این برش ها وارد بدن شده و چربی را با استفاده از مکش از بدن خارج می کند. اما برای انجام ابدومینوپلاستی بعد از ایجاد برش ها در ناحیه ی شکم چربی ها خارج شده، پوست اضافی جدا شده و بعد با رساندن پوست های باقی مانده به یکدیگر و بخیه زدن شکم صاف و باریک شده همچنین عضلات شکم قوی می شود.

هزینه ابدومینوپلاستی

هزینه‌ انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج به چند عامل مختلف بستگی دارد که این موارد به شرح زیر است:

 1. با توجه به اینکه نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید یا خیر.
 2. پزشکی که برای انجام این نوع عمل جراحی انتخاب می‌کنید.
 3. داروها و خدماتی که در کلینیک به مراجعین ارائه می شود.
 4. کدام کلینیک را برای انجام عمل مراجعه می‌کنید.

در چه شرایطی عمل ابدومینوپلاستی موثر نمی باشد؟

این جراحی نمی‌تواند جایگزینی برای کاهش وزن و یا برنامه ورزشی شما باشد. هر کدام از این روش‌ها مثل رژیم غذایی، ورزش و جراحی در زمان مناسب کارایی لازم را خواهند داشت. به همین دلیل نباید به عنوان جایگزینی برای یکدیگر در نظر گرفته شوند. این جراحی نتیجه دائمی دارد اما باید از نوسانات شدید وزن خود جلوگیری کنید، زیرا در این صورت به امکان بازگشت آن وجود دارد و نیاز به جراحی مجدد خواهید داشت. در صورتی که قصد بارداری دارید توصیه می کنیم انجام این جراحی را به تعویق انداخته و به پس از زمان بارداری خود موکول کنید. زیرا بارداری تا حدودی باعث از بین رفتن نتایج جراحی می شود.

تاثیر جراحی ابدومینوپلاستی در کرج بر شکم

بسیاری از افراد سعی دارند تا با رژیم‌ غذایی و ورزش بتوانند وزن خود را کنترل کنند و یک شکم صاف و مناسب داشته باشند. اما همین دسته از افراد در مواقعی به این نتیجه می رسند که در برخی موارد ورزش و رژیم غذایی پاسخگو نبوده و نمی‌توان به نتیجه دلخواه رسید.
در این موارد عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند یک راه حل خوب جهت داشتن یک شکم صاف و بدون افتادگی و شل شدگی پوست زائد باشد.
با توجه به این نکته که عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند باعث حذف بافت‌ها و پوست‌های زائد از ناحیه شکم شود. امکان دارد این موضوع رخ دهد که تنها افرادی که چاق هستند می‌توانند نسبت به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اقدام کنند. اما باید دقت داشته باشید که عمل ابدو می‌تواند باعث بهبود تناسب اندام در ناحیه شکم خواهد شد.

نتیجه ابدومینوپلاستی در کرج

 1. نتیجه نهایی ابدومینوپلاستی امکان دارد در ابتدا با ورم و ناتوانی در صحیح ایستادن کامل شما همراه باشد. تا زمانی که بهبودی داخلی کامل شود، مبهم باشد. اما با گذشت یک تا دو هفته، نتیجه را خواهید دید که جراحی باعث بلند تر دیده شدن قدتان، باریک شدن دور کمر و سبب بالا رفتن اعتماد به نفس شما خواهد شد.
 2. اسکارهای موجود در خانم‌ هایی که پیش از جراحی ابدومینوپلاستی تحت عمل سزارین قرار گرفته‌اند،امکان دارد توسط اسکار های جدید را پوشانده شود.
 3. اگر وزن تان را ثابت نگه داشته باشید، نتیجه این جراحی معمولا طولانی مدت می باشد.
 4. با از بین رفتن چربی های اضافی و پوست شل شده  دیواره شکم تقویت می شود، و این جراحی زیبایی شکم باعث می شود اندامی زیباتر و کمری باریک‌ را به شما بدهد.

آیا فقط خانم ها می توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

خیر، جراحی ابدومینوپلاستی در اقایان هم قابل انجام می باشد و تا به حال طرفداران بسیار زیادی هم در آقایان داشته است. زیرا امروزه آقایان بیشتر از پیش و بیشتر از خانم ها به تناسب بدن خود اهمیت می دهند.
به همین دلیل متقاضی این روش درمانی هستند. از همین رو می توان گفت آقایانی که اضافه وزن دارند و به دنبال روشی سریع و مطمئن برای لاغر شدن هستند، می توانند بدون هیچ نگرانی از ابتلا به عوارض جانبی پس از عمل نسبت به انجام این فرایند به دکتر امید نامداری بهترین جراح زیبایی کرج مراجعه نمایند.

به دلیل محدودیت های فضای مجازی از گذاشتن عکس معذوریم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
این پست توصیه می شود

نظرات