ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی در کرج- یک روش لاغری موضعی شکم است. در این عمل با از بین بردن پوست و  چربی های  اضافی و سفت کردن عضلات شکم، چربی های شکم از بین می برند و در پایان پوست شکم را میکشند، و در قسمت زیر شکم بخیه می زنند و با انجام این عمل شکمی صاف و بدون برامدگی و چین خوردگی خواهید داشت.

شکم به دلیل چاق و لاغر شدن ، بارداری و از دست دادن خاصیت ارتجاعی کشیده می شود. و شکل اولیه خود را از دست می دهد و بافت مناسب با حال جدید پوست را ایجاد می کند. به این دلیل شل شدگی، افتادگی پوست و چین خوردگی به وجود می ابد.

جراحی ابدومینوپلاستی مناسب برای چه کسانی است؟

 1. کسانی که چاقی مفرد یا اضافه وزن داشتند و حالا به دلیل کاهش وزن دچار افتادگی و چروک پوست شدند.
 2. افرادی که پس از بارداری دچار شل شدگی پوست شدند.
 3. افرادی که بر اثر افزایش سن دچار چین و چروک در ناحیه شکم شدند.
 4. افرادی که لیپوماتیک انجام دادند و به دلیل کاهش سایز زیاد، دچار شل شدگی پوست شدند.
 5. کسانی که می خواهند به اندام دلخواه برسند.

تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

در عمل لیپوماتیک فقط چربی های بدن از بین می رود، شل شدگی و چین و چروک پوست از بین نمی رود. در عمل لیپوماتیک عضلات شکم سفت نمی شود و حتی شاید پوست شکم به خوبی جمع نشود.

اما در ابدومینوپلاستی ظاهر شکم کاملا تغییر کرده می کند.

انواع ابدومینوپلاستی و مراحل انجام ان

ابدومینوپلاستی کامل

ابدومینوپلاستی در کرج مناسب افرادی است که نیاز به نغییر و تحول زیادی دارند. در این روش برش از ناحیه زیر شکم شروع می شود تا دور تا دور استخوان لگن. با انجام این جراحی ناف کاملا جا به جا می شود، و پوست به سمت پایین کشیده می شود. تا عضلات زیر سینه تا زیر شکم سفت شود.

در ابدومینوپلاستی کامل این موارد انجام می شود:

 1. انجام برش در سر تا سر شکم و پهلو ها
 2. جدا کردن ناف از بافت اطرافش
 3. جدا کردن پوست از شکم
 4. همتراز کردن عضلات شکم
 5. دراوردن چربی ها
 6. برش برای تعبیه جای قرار گرفتن ناف
 7. به هم رساندن پوست و بخیه زدن

ابدومینوپلاستی جزئی

 • برشی از سر تا سر زیر شکم ایجاد می شود.
 • پوست از دیواره شکم زیر ناف جدا می شود.
 • چربی های اضافه برداشته می شود.
 • پوست را می کشند و به هم می رسانند سپس بخیه می زنند.

شاید این جراحی را به شکل دیگری هم انجام دهند که توسط لوله کاندولا انجام می شود اما بستگی به میزان چربی، افتادگی پوست و شرایط بدنی دارد. ابدومینوپلاستی جزئی بیشتر روی عضله زیر شکم تمرکز دارد و کسانی که نیاز به تقویت عضلات شکم نداند و فقط میخواهند فرم دهی داشته باشند انتخاب خوبی است. معمولا در ابدومینوپلاستی جزئی سفت شدن عضلات شکم کمتر است و ناف را جا به جا نمی کنند . همچنین جای برش و زخم هم کمتر است و در نتیجه دوره نقاهت کمتری هم خواهد داشت.

ابدومینوپلاستی اطراف شکم

این روش از جراحی برای کسانی مناسب است که چاقی ان ها تنها در قسمت شکم نیست. و تجمع چربی در قسمت پشت و پهلو ها هم هست. با ابدومینوپلاستی می توان پوست اضافه ای هم که به دلیل برداشت چربی به وجود امده را از بین برد و حذف کرد. برای لاغری اطراف شکم از روش هایی مثل لیپوماتیک هم می توان استفاده کرد اما در این روش های جراحی دیگر نمی توان شل شدگی پوست و پوست اضافه را از بین برد به همین دلیل اگر اضافه وزن زیادی داشته باشید پس از لیپوماتیک امکان دارد پوست شما دچار افتادگی شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این پست توصیه می شود

نظرات